[Návod] Jak vybrat Bitcoin z papírové peněženky? (Paperwallet)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Polední zprávy] • Na trhy míří další USDC za 20 mil. USD • eToro plánuje vydat vlastní debetní kartu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Polední zprávy] • Trhy zažívají bull run • Bitcoinová velryba přesouvá 1 mld. USD v BTC • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz
Jako první jsem na CZ/SK scéně přinesl témata jako motivace, osobní rozvoj a bohatsví, nejen po stránce finanční, na naše kryptoweby. Postupně mě však moje vášeň pro kryptoměny dovedla k tomu, že jsem začal stále častěji psát také o nich a nakonec jsem založil to, co tu chybělo - web zejména pro hodlery - KryptoHodler. Na Kryptomagazínu.CZ působím od začátku roku 2018.

Když jde o tvorbu papírové peněženky, návodů na vytvoření paperwallet je plný internet, skoro nikde však nenajdete návod, jak z ní své kryptoměny později vybrat. Právě proto jsme si řekli, že pro vás takový návod vytvoříme. Je určen také nováčkům, kteří třeba letos od někoho dostanou k Vánocům Bitcoin či jinou kryptoměnu tzv. na papíře a potřebují zjistit, co to vlastně je a co s tím mají dělat. Pokud tedy chcete vědět, co s papírovou peněženkou, jste tu správně.

Návod – jak vytvořit paperwallet, najdete zde: [Návod] Jak darovat kryptoměny k Vánocům? Vytvořit papírovou peněženku (paperwallet) je velmi snadné!

Paperwallet – návod, jak z toho ven

Návod bude pro zjednodušení zaměřen na Bitcoin, v případě jiné kryptoměny postupujte stejně, nezapomeňte si však vždy pohlídat, že ji posíláte na správnou adresu. Na burze i v peněžence je to zpravidla jasně uvedeno, takže není čeho se bát, jen na to nezapomeňte. Burza i softwarová peněženka, kterou použijete, musí pochopitelně vaši kryptoměnu podporovat.

Kontrola stavu (zůstatku) BTC

Do té doby, než budete chtít kryptoměny vybrat, nechte svoji papírovou peněženku někde v bezpečí, kde ji nikdo nebude hledat a kde nedojde k jejímu zničení. V případě ztráty, zničení či krádeže by již bylo pozdě na to, aby se s tím dalo něco dělat. My jsem si pro účely tohoto návodu samozřejmě vytvořili paperwallet, kterou nikdy používat nebudeme. Vy svůj private key (soukromý klíč) nikomu neukazujte.

Papírová peněženka je offline skladiště, kde můžete Bitcoin držet jak dlouho chcete bez obav, že se vám do ní nabourá nějaký hacker. Pro kontrolu stavu nemusíte nikam psát svůj privátní klíč. Pokud chcete pouze zkontrolovat zůstatek, návod je následující:

 1. Jděte na CMC, vyberte kryptoměnu, u které si chcete zkontrolovat stav – v našem případě Bitcoin, a klikněte na „Explorer”.
 2. Otevře se vám stránka blockchain.com/. Zde do vyhledávače zadejte veřejnou adresu vaší paperwallet. Pozor, nepište sem privátní klíč! Po zadání adresy klikněte na „Go”.
 3. Nyní již vidíte aktuální stav na vaší peněžence i historii transakcí. V našem případě je tam nula, peněženku jsme si vytvořili pouze pro účely tohoto návodu.

Výběr BTC z paperwallet

V další části tohoto návodu se již zaměříme na samotný výběr Bitcoinu z papírové peněženky, pro jeho případný následný prodej či směnu za jinou kryptoměnu. Dozvíte se, jak Bitcoin z paperwallet odeslat, což je asi to hlavní, proč jste si tento článek otevřeli. Pro přeposlání jíné kryptoměny použijte online peněženku, která ji podporuje.

Papírová peněženka sama o sobě slouží pouze k přijímání a uložení kryptoměn. Pakliže chcete kryptoměnu někam poslat, musíte si nejprve založit online peněženku, která má funkci importu privátních klíčů. My jsme zvolili peněženku přímo na stránce blockchain.com. Pro následný prodej či směnu použijte některou z burz. Pro prodej je ideální třeba Coinbase. Návod na založení účtu na Coinbase najdete zde.

 1. Přihlaste se na blockchain.com/. Pokud ještě nemáte tuto peněženku založenou, můžete tak učinit kliknutím na „Přihlásit se”.
 2. Zadejte svůj e-mail a silné heslo. Seznamte se s podmínkami a zaklikněte příslušné zaškrtávací políčko vlevo dole. Následně klikněte na „Continue”. Nezapomeňte si někam zapsat své heslo. Ideální je, založit si pro tyto účely nějaký notýsek, do kterého si budete psát hesla, seedy a podobně. Lze si do něj ostatně zapsat také privátní klíč a udělat z něj paperwallet. Nemusím vám určitě říkat, že je třeba ho mít bezpečně uložený někde, kde ho nikdo nenajde.
 3. Následně vám příjde e-mail s vaší Wallet ID. ID si někam napište, budete ho potřebovat při přihlašování. V e-mailu pak klikněte na „Yes, this is my email”. A při následném přihlašování vám příjde další e-mail, kde si potvrdíte a uložíte místo, odkud se přihlašujete – klikněte na „Authorize log in”.
 4. Nyní, pokud jste již přihlášeni do své online peněženky, klikněte na „Settings”. Následně klikněte na „Wallets & Addresses”.
 5. Nyní klikněte na „Import Bitcoin Address” a v nabídce vyberte spodní políčko „Existing address generated outside this wallet”.
 6. Do políčka napište váš privátní klíč a klikněte na „Import”.
 7. Klikněte na „Send”.
 8. Následně již do červeně vyznačeného políčka zadáte adresu, kam chcete BTC poslat, vyplníte množství a výši poplatku (regular/priority) a kliknutím na „Continue” Bitcoin odešlete.

A je hotovo. Pokud posíláte na burzu, rozklikněte si na vámi zvolené burze zůstatky, vyberte jakou kryptoměnu chcete poslat, a po kliknutí obvykle na „Deposit” se vám zobrazí adresa, kam můžete danou kryptoměnu poslat, abyste si ji vložili na danou burzu. Někdy je třeba adresu (obvykle jedním klikem myši) vytvořit.

Pro jistotu ještě jednou upozorňuji, že Bitcoin je třeba poslat na adresu pro Bitcoin, nikoli pro BCH či něco jiného. A totéž platí u každé další kryptoměny, kterou chcete někam poslat. Adresu, kam kryptoměnu odesíláte, si nezapomeňte pečlivě zkontrolovat. Postupujte pomalu a s rozvahou.

Závěr

V tomto článku jste se dozvěděli jak zkontrolovat stav BTC (analogicky jinou kryptoměnu), aniž byste museli někam zadávat savé privátní klíče k papírové peněžence. Dále jsme si ukázali, jak si založit softwarovou peněženku na Blockchain.com a jak ji použít k importování privátního klíče k vaší papírové peněžence. Poté, co jste si paperwallet importovali do online peněženky, jsme si také ukázali, jak si z ní BTC poslat někam jinam, třeba na burzu, kde ho můžete prodat nebo vyměnit za jinou kryptoměnu.

2 KOMENTÁŘE

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KytkaFras Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Fras
Host
Fras

Ok, chybí info, že přeposílání sem-tam na jiné adresy je s poplatkem. A informace jak ztoho dárku vyrobí peníze (koruny) ho bude taky zajímat 🙂

Nejnovější články

7 pravidel, která musíte znát při nakupování kryptoměn (1/2)

V tomto článku si projdeme 7 základních pravidel, které byste měli znát a řídit se jimi, pokud plánujete nakupování...

18.01.20 Večerní přehled trhu: Bitcoin, Ethereum, NEO – Stagnace nebo strategický růst?

Bitcoin dnes znovu na 8 900 USD. Boj o 9 000 USD stále trvá. NEO a Ethereum v roce 2020 posílilo rovněž o 38%. Současné...

Elektroauto Tesla se stane bitcoinovým uzlem

Bitcoinoví nadšenci se před nedávnem rozhodli vyzkoušet své elektrické vozidlo Tesla jako full node Bitcoinu a fungovalo to. Auta společnosti Tesla se tak dokáží ...

Bitcoin halving a vše kolem něj

V dnešním článku se podíváme na téma, které zajímá takřka celou bitcoinovou komunitu zejména s ohledem na to, jak se v souvislosti s ním...

[Přehled trhu] 18.01 Bitcoin za 9 000 $, ETC na 14měsíčním topu [BTC] 2,6 % •[BCH] 14 % •[ETC] 40 % •[LSK] 20 %

Bitcoin včera posílil a dostal se na 9 000 USD. Ethereum Classic po forku na 14 měsíčním maximu. Bitcoin Cash může dosáhnout nové maxima...

Doporučujeme

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu již v roce 2020 vzrostla o 25% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

[Hot news] Zcash nyní podporuje anonymní transakce na chytrých telefonech

Vývojáři z Electric Coin Company, která je oficiálním tvůrcem společnosti Zcash, vydali kompletní sadu pro vývoj softwaru, který umožňuje provádět anonymní transakce na mobilních...

[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Po kratší pauze včera se...

[Večerní souhrn článků] • Burza Liquid ruší prodej kryptoměny GRAM od Telegramu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...