Kryptoměny, které mají potenciál předběhnout Bitcoin – 2. část

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jak se už vyjádřil Roger Ver, Bitcoin nemusí mít nejvyšší tržní kapitalizaci mezi kryptoměnami napořád. Tento zakladatel kryptoměny Bitcoin Cash dokonce věří, že už na konci letošního roku některá z kryptoměn Bitcoin předběhne. V tomto článku jsme rozebrali tři méně pravděpodobné kryptoměny, kterým by se to mohlo podařit. Nyní se však podívejme na jiné tři kryptoměny, jejichž potenciál k předběhnutí Bitcoinu je o dost vyšší.

Ethereum

Nejvyšší šance na překonání Bitcoinu má pochopitelně právě druhá největší kryptoměna na trhu – Ethereum. K tzv. flippeningu (čas, kdy Ethereum nebo některý jiný altcoin překoná Bitcoin) může dojít už letos. Tato platforma, která celkově patří mezi nejznámější kryptoměny, má k dnešnímu dni takřka 2,5× nižší celkovou kapitalizaci než Bitcoin.

Tato kryptoměna, která slouží k vytváření smart kontraktů, je využívána zejména jako platforma k vytváření nových kryptoměn a tokenů. A právě tato vlastnost, které tolik lidí nepřikládá takovou váhu, jakou si zaslouží, může znamenat, že Ethereum má nepochybně největší šanci doběhnout, možná i předběhnout Bitcoin.

Litecoin

Jeden z nejoblíbenějších a nejvydařenějších forků Bitcoinu, Litecoin, patří dlouhodobě do TOP 10, přičemž teprve nedávno ho EOS vytlačil z TOP 5. I navzdory tomu, že se Litecoinu možná aktuálně zrovna nedaří, neznamená to, že by před sebou neměl světlou budoucnost. Už v minulém roce se několik uživatelů Bitcoinu obrátilo právě k Litecoinu, zejména kvůli rychlosti jeho transakcí a nízkým poplatkům.

Zároveň je třeba poznamenat, že pokud hovoříme o Bitcoinu jako o digitálním zlatě, tak Litecoin by se dal považovat za digitální stříbro. Jestli by se digitálnímu stříbru podařilo překonat digitální zlato, je nejasné, avšak Litecoin je mezi námi už velmi dlouhou dobu a určitě se nikam nechystá. Jeho nízká cena (v porovnání s Bitcoinem) z něj činí o dost příznivější alternativu pro nováčky, což by mu mohlo hodně pomoct.

Ripple

Jedna z nejvíce neoblíbených kryptoměn, která se však stále drží poměrně vysoko. Celkovou tržní kapitalizaci má aktuálně třetí nejvyšší, ale Ripple má na víc. Tedy, bankéři by chtěli, aby měl na víc. Je totiž známé, že Ripple není ani zdaleka tak decentralizovaný jako ostatní kryptoměny.

Hodně lidem v kryptosvětě se Ripple nezamlouvá hlavně kvůli svému extrémnímu propojení na banky. To je pochopitelné, protože kryptoměny z velké části vznikly jako reakce na krizi, která byla zapříčiněna zejména právě bankami. Na druhou stranu je třeba říci, že ať už se to těmto lidem líbí nebo ne, banky mají velkou moc. Jestli ale mají až tak velkou moc, aby vystřelily Ripple na první pozici v tržní kapitalizaci, se nedá předpovědět. Je ale nutné poznamenat, že před Ethereum se Ripple před pár měsíci dostal a mezi kryptonadšenci to způsobilo vlnu negativních reakcí..

Tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Závěr

Všem je jasné, že kterákoli z těchto kryptoměn má na to, aby ohrozila prvenství Bitcoinu. Ethereum se o to už určitou dobu snaží, avšak dominance Bitcoinu je stále obrovská. Není se čemu divit, vždyť většina kryptoměnových párů je právě vůči Bitcoinu.

Naše nejnovější video:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

Článek o hovnu , to spíš začne v pekle sněžit jestli Litecoin a Ripple sesadí BTC .

Denisa Falta

A co kdyby jste napsal vlastní názor na to, která kryptoměna to může být, pokud nějaká, ale pro změnu slušně?

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: