Kryptoměny, které mají potenciál předběhnout Bitcoin – 1. část

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin zůstane králem kryptoměn navždy, o tom není pochyb. Jestli bude na prvním místě v tržní kapitalizaci, na desátém nebo na 354. místě, je úplně jedno. Bitcoin tu totiž byl první a bez něj by kryptosvět v podobě, v jaké ho známe, pravděpodobně neexistoval. Je ale možné, aby některá kryptoměna Bitcoin předběhla? A pokud ano, která by to mohla být? Tento článek vám představí některé z kryptoměn, jež mají potenciál na to, aby Bitcoin předběhly.

Monero

Velmi známá kryptoměna, zejména kvůli svým anonymním vlastnostem a respektu k soukromí. Monero patří k úplně první generaci anonymních kryptoměn. Právě tyto vlastnosti mu dodávají obrovskou sílu a stojí za faktem, že Monero se dlouhodobě pohybuje v TOP 15 v tržní kapitalizaci na coinmarketcap.

Ve chvíli, kdy budou lidé více soustředění na své soukromí, zejména ve finančním prostředí, Monero by se mohlo dostat na výsluní zájmu. Nepochybně bude mít mnoho silných konkurentů, avšak právě Monero má nejlepší pozici pro to, aby se dokázalo probojovat až na 1. místo v celkové tržní kapitalizaci.

Zcash

Další anonymní kryptoměna (co vám to připomíná?), která může skutečně ohrozit nejen Monero, ale i samotný Bitcoin. Princip by přitom měl být stejný jako u Monera – zvýšení soukromí ve finančním sektoru. Zcash má ovšem oproti Moneru jednu výhodu, a tou je, že aktuálně je jeho těžba jednou z nejprofitabilnějších ze všech. To by mohlo být hlavním důvodem, aby se Zcash dostal opravdu vysoko.

Digital Note

Na první pohled to může být poněkud překvapivé, protože je Digital Note dosud pro většinu lidí spíše neznámé. Má však jisté vlastnosti, které ho mohou odlišovat od ostatních. Tato měna totiž může být těžena pomocí obyčejného počítačového vybavení. Není tedy třeba kupovat žádné speciální a drahé minery. Tato kryptoměna vyplácí držitelům dané měny úrok, který se pohybuje v rozmezí 0,5 % až 1 %. Stejně tak je výhodou Digital Note i to, že je poměrně neznámé, a tak má obrovský potenciál k růstu.

Závěr

To, zda se Bitcoinu podaří udržet prvenství, či nikoliv, nemůže nikdo vědět. I když se nedávno například Roger Ver vyjádřil v tom smyslu, že nevěří tomu, že by se Bitcoin udržel v čele kryptoměn do konce roku 2018. Všichni ale víme, proč by hlavní představitel Bitcoin Cashu mohl mít takový názor. V našem druhém článku na toto téma vám představíme kryptoměny, které by se mohly v tržní kapitalizaci dostat nad Bitcoin. Ty už však takovým překvapením pravděpodobně nebudou.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Radek

Zcash ma jednu nevyhodu a velkou je centralizovane

PeKy

Ano zdá se, že anonymní měny mají silný potenciál budoucího růstu. Nechá se do nich anonymně uložit kapitál, přesouvat kapitál, nechají se používat na černém trhu,…, proč ne, černý trh tady byl před kryptoměnamy a byl by tady i bez nich. To co je černé pro vlády a elity nemusí být rozhodně černé pro běžného člověka. To právě ty elity dobře vědí a anonymním kryptoměny budou první, které se budou snažit zregulovat a zakázat ikdyby si měly nějakou kauzu vymyslet.

Pedro

Tak zrovna ten DigitalNote bych si dovolil rozporovat
Odkaz na stazeni penezenky (na ofiko strankach) nefunkcni
Blockchain ke stazeni naposledy updatovan pred vice jak pul rokem, cca 100000 bloku (z pul milionu) pozadu.
Tohle ze ma prevalcovat bitcoin? Me to spise pripomina DOGE 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: