Kam se bude Cardano ubírat v roce 2022?

5
(7)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rok 2021 je téměř u konce a Charles Hoskinson se s vámi podělí o informace o plánu společnosti Cardano na nadcházející rok a zároveň se zamyslí nad uplynulými 12 měsíci.

Cíle pro rok 2022

Charles Hoskinson, zakladatel IOHK, nadace stojící za projektem Cardano, se prostřednictvím živého vánočního vysílání na Youtube podělil o některé cíle projektu v roce 2022.

Hoskinson se zamyslel nad růstem Cardana a celého kryptoprůmyslu. Zmínil revoluci v oblasti non-fungible tokenů (NFT), boom decentralizovaných financí (DeFi) a to, jak se hackeři zaměřují na DeFi projekty, což jen v roce 2021 vedlo ke ztrátě více než 10,5 miliardy dolarů.

Když mluvil o úspěších Cardana v tomto roce, Hoskinson poznamenal, že na Cardanu bylo vydáno přes “dva miliony aktiv”, z nichž většinu tvoří NFT. Dodal, že v současné době více než 127 projektů píše kód pro vytváření decentralizovaných aplikací (dApps) na síti, přičemž přibližně 20 až 30 projektů je v přípravě na spuštění během příštích tří měsíců.

Podle Charlese Hoskinsona patří mezi klíčové plány společnosti Cardano pro nadcházející rok budování institucí, které projekt podporují, a spuštění formální struktury open-source projektu.

“Příští rok se stane to, že bude vytvořena formální struktura open-source projektu, něco jako Hyperledger k Linuxu. Dojde k zapojení mnoha institucí a všichni lidé, kteří na něm v současné době pracují, budou novelizováni, včetně mě,”

– vysvětlil.

Posílení postavení afrických národů

Afrika byla vždy součástí strategie Cardana a v příštím roce chce projekt rozšířit své působení na kontinentu.

Vzhledem k tomu, že v mnoha afrických zemích stále chybí finanční inkluze, Hoskinson prozradil, že Cardano Foundation plánuje ve 2. čtvrtletí roku 2022 “vybudovat finanční operační systém”, který Afričanům umožní přístup ke službám DeFi.

“Mým cílem pro druhou polovinu roku 2022 je přijít na to, jak dát dohromady všechny kousky, abychom na Cardanu získali komplexní mikrotransakce. Tak, aby skutečný člověk v Keni nebo někde s identitou a kreditním skóre na bázi blockchainu byl na jedné straně a stablecoin na druhé. Cardano je vypořádací kolejnice. Peer-to-peer, člověk člověku, klikne na tlačítko, půjčka jde k němu. Oni ji splatí a jde dál,”

– řekl.

Nadace Cardano činí kroky k revoluci a nastolení rovnováhy a rovnosti ve světě, přičemž se zaměřuje na Afriku.

Začátkem letošního roku Cardano uzavřelo dohodu o partnerství s Tanzanií, aby obyvatelům poskytlo přístup k sociálnímu, digitálnímu ztotožnění a finančnímu posílení. V srpnu IOHK navázala partnerství s Evropskou obchodní univerzitou v Lucembursku, aby poskytla více vzdělávacích možností studentům v afrických zemích.

Zakladatel projektu Cardano při opakování dlouhodobého cíle poznamenal, že veškeré potřebné vybavení a nástroje, které mu tehdy chyběly, jsou nyní k dosažení těchto cílů k dispozici.

Závěr

Pokud jste fanoušci Cardana, jak se díváte na tyto ambiciózní cíle?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Tak tohle Hoskinsono blouznění mě utvrzuje čím dál víc v tom, že Cardano je slepá vývojová větev a za pár let o něm už neuslyšíme.

E15

Asi jsem úplně natvrdlej, ale pořád nechápu fungování DEFI v reálném světě. Cituji: “ČLOVĚK V KENI NEBO NĚKDE S IDENTITOU A KREDITNÍM SKÓRE NA BÁZI BLOCKCHAINU BYL NA JEDNÉ STRANĚ A STABLECOIN NA DRUHÉ. CARDANO JE VYPOŘÁDACÍ KOLEJNICE. PEER-TO-PEER, ČLOVĚK ČLOVĚKU, KLIKNE NA TLAČÍTKO, PŮJČKA JDE K NĚMU. ONI JI SPLATÍ A JDE DÁL” OK, sice vůbec nechápu technické podrobnosti, ale dejme tomu. Ale kdo na toho milého dlužníka v Keni pošle exekutora v případě, že půjčku nesplácí? V našem “zastaralém” světě máme banku – soud – exekutora. Ve světě DEFI se to řeší jak?

AjRep

V DeFi se to řeší kolaterálem v kryptoměně (to je to “kreditní skóre”, které zmiňuje), který propadne, pokud dlužník nesplácí. Proto je to pro Afriku utopie. Představovat si, že si obyvatel Keni půjčí přes DeFi na nákup stáda koz a jako kolaterál složí čtvrt bitcoinu, je fakt příliš optimistické.
Myslím, že Hoskinson to ví, ale nedokáže se už oprostit od té pózy vlivného filantropa, který svým projektem zachrání třetí svět.

E15

Jasně tohle řešení z DEFI světa mi právě nedává absolutně smysl v reálném světě a nejen v Africe… Chci si půjčit 5 mega na byt, tak dám do zástavy 5 Bitcoinů. WTF? To má smysl snad leda jako daňová optimalizace, ale jinak…

an onym

IOHK není nadace, ale softwarová firma, která cardano vyvíjí.

Hatatitla

Cardano jsem kupoval jak bylo za 50 kc a jak mile začlo klesat okamžitě jsem prodal a nelituji toho a nikdy nekoupim, teď ma cenu jak Lahvač z benzinky 😀

spot_img