Afrika má přinést do tří let 100 milionů uživatelů DeFi

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Charles Hoskinson, zakladatel kryptoměny Cardano a IOTA,  předpovídá, že sektor decentralizovaného financování získá v příštích třech letech 100 milionů uživatelů využitím tržního potenciálu rozvojového světa.

12. prosince nadace Cardano Foundation oznámila, že oficiálně vstoupila do prostoru DeFi. Stalo se tak po uzavření partnerství se společností Bondly Finance – interoperabilním výměnným protokolem založeným na více řetězcích Polkadot.

“Kdo vlastně bude dělat půjčky typu peer-to-peer? Kdo vlastně bude dělat peer-to-peer pojištění? Kdo vlastně bude provádět peer-to-peer platby? Mám pro vás novinu, nebude to chlápek žijící v New Yorku,“

upozornil Hoskinson v jednom z exkluzivních rozhovorů.

Afrika nabízí nové možnosti bez regulačního rámce

Cardano, decentralizovaná síť, založená Hoskinsonem, hodlá převzít vedení v prostoru DeFi rozvíjením partnerství na africkém kontinentu.

Podle Hoskinsona chybí produktům DeFi významná zákaznická základna, která nemůže být vytvořena na Západě kvůli těžkopádnému regulačnímu prostředí.

Naopak, rozvojové země nabízejí mnohem flexibilnější regulační rámec, který usnadňuje kryptoměnové inovace.

“Neexistuje zde JPMorgan Chase. Neexistuje žádný velký masivní starší finanční systém, který by tu dominoval a kontroloval prostor,“

zdůraznil.

Podle Hoskinsona může DeFi nakonec „vytvořit likviditu pro nejchudší lidi na světě a umožnit jim budovat a chránit bohatství, které získali.

“Za tímto účelem jsme Cardano postavili.”

Proč bylo Cardano vytvořeno

Tato kryptoměna vznikla v roce 2015 a jejím cílem bylo rozvinout smart kontrakty, bezhotovostní transakce a zajistit tak decentralizovanou výměnu všech existujících kryptoměn. Mimo jiné má Cardano umožnit směnu digitálních tokenů za tradiční finanční aktiva.

Kryptoměna zažívá v tomto roce docela velký růst, dnes se obchoduje za 0,38 UDS přičemž začátkem loňského roku byla její hodnota 0,043 USD.

Závěr

Co myslíte, jedná se o přehnaně ambiciózní plán, či propracovaný a dobře stanovený cíl? Pokud se chcete podívat na celý rozhovor s Hoskinsnem a udělat si komplexnější obrázek, můžete si ho pustit na YouTube (odkaz viz zdroj článku).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img