Cardano může vyřešit bezpečnostní problém Twitteru

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Před nedávnem Twitter zaznamenala velký hack, kdy útočníci skrz slavné osobnosti lákali kryptoměny na své účty. V rozhovoru se zakladatelem společnosti Cardano by prý kryptoměna mohla vyřešit tyto bezpečnostní problémy.

Větší bezpečnost na Twitteru

Charles Hoskinson, zakladatel společnosti Cardano a IOHK, před týdnem prohlásil, že blockchain Cardana lze použít k vyřešení problému ověření identity na sociální síti Twitter. Zabránilo by se tak masivním útokům do budoucna.

Koncept ověřených příspěvků na Twitteru by byl snadno implementovatelný a nezměnil by obchodní model společnosti. Uživatelům této sociální sítě by tak poskytl kontrolu nad veškerým obsahem, který daný uživatel zveřejní.

Hoskinson dále prohlásil, že funkční demo nového bezpečnostního modelu by mohlo být k dispozici za pouhých šest týdnů, kdyby o něj generální ředitel Jack Dorsey projevil zájem. Jack Dorsey vzhledem k náklonosti ke kryptoměnám by mohl o daný bezpečnostní koncept projevit zájem.

Bezpečný kryptografický model

Velké útoky vedené na sociální sítě mohou podkopat důvěryhodnost dané sociální sítě. Twitter před dvěma týdny čelil vážnému problému, kdy se útočníci dostali na osobní účty slavných osobností za účelem podvodu.

Zavedení další vrstvy bezpečnostních opatření nebude stačit k tomu, aby se zaručilo, že k dalšímu útoku nedojde. Hoskinson tak přichází s kryptografickým modelem, který by byl nejrychleji a nejsnadněji implementován a vyřešil by problém autentizace Twitteru.

„Existuje několik základních principů pro vývoj řešení pro systém tak velký a složitý, jako je Twitter. Řešení nesmí přinést žádné radikální změny na platformě a pro koncového uživatele musí být jednoduché a srozumitelné.“

Závěr

Hoskinson tak uvádí, že blockchain Cardana založený na veřejných klíčích může vyřešit bezpečnostní problém autentizace uživatelů nejen na Twitteru, ale dalších sociálních sítích. Cardano v letošním roce zažívá velký růst.

V době psaní článku se cena ADA pohybuje okolo 0,14 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img