V Kalifornii vás odveze autonomní taxík bez řidiče

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnost Waymo, patřící pod Google, získala povolení k provozu přepravní sítě ve státě Arizona. To znamená, že může oficiálně spustit autonomní taxislužbu a začít jí účtovat svým zákazníkům.

Arizona je k autonomním vozidlům přátelská

Arizona se stala oblíbeným státem pro autonomní vozidla. Má poměrně tolerantní dohled nad testováním ve srovnání například s Kalifornií. To spolu s dobře udržovanými cestami a mírným počasím povzbudilo společnost Uber i Waymo k rozšíření své přítomnosti ve Phoenixu.

V posledních měsících se robotické auta staly běžnou součástí města. Waymo provozuje pilotní program, který nejprve umožňoval přivolat si vozidlo s bezpečnostními inženýry, kteří jezdili na sedadle řidiče, a od listopadu 2017 tento program funguje již zcela bez řidiče. Je zřejmé, že v Arizoně nebyly vytvořeny žádné „červené vlajky,“ jenž by bránily této expanzi.

„Když budeme pokračovat v testování naší flotily vozidel ve větším Phoenixu, podnikneme všechny kroky, potřebné ke spuštění naší obchodní služby v tomto roce,“

řekl mluvčí společnosti Waymo.

Mezi těmito kroky je přidání dalších vozidel do flotily a zjišťování, jak se o ně starat. Pro tento účel Waymo objednal „tisíce“ hybridních minivanů Chrysler Pacific a spolupracuje s Avisem, aby zvládl údržbu vozového parku.

Společnost Waymo se tak dostala do čela závodu o prvenství ve spuštění komerčního provozu autonomních vozidel.

Důležitá Kalifornie

Kalifornské ministerstvo dopravy vydalo výroční zprávu o testování robotických aut na veřejných komunikacích. Tyto zprávy jsou pozorně sledovány především pro velký počet testujících společností a pravidel státu, které vyžadují zveřejnit počet ujetých mil, kolikrát musel řidič převzít řízení a počet nehod.

V čele vývoje jsou WAYMO a GM

Zpráva, která vyšla začátkem tohoto roku, je důkazem toho, že intenzivní soutěž o vytvoření plně autonomního auta je zatím závodem mezi Wayem a GM. Žádná jiná společnost se ani nepřiblížila k téměř stejnému počtu mil jako právě tyto dvě společnosti.

Nesmíme ale zapomenout na společnost Tesla

Tesla na veřejných komunikacích ohlásila nulu mil. Společnost tvrdí, že provádí testování:

 „Prostřednictvím laboratorní simulace na zkušebních drahách a veřejných komunikacích v různých místech po celém světě.“

Se stovkami tisíc vozidel na silnici dnes Tesla využívá své „stínové testování“, jehož pomocí shromažďuje anonymizované údaje z flotily vozidel svých zákazníků. Tato vozidla nejsou autonomní, ale Tesla tvrdí, že tato metoda pomůže dosáhnout úplné samostatnosti.

Zbývá jen dodat

Žijeme ve vzrušující době a Kryptomagazín vás bude i nadále o novinkách informovat.

 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: