Jon Cunliffe: Kolaps FTX zdůrazňuje větší dohled nad digitálními aktivy

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Náměstek guvernéra pro finanční stabilitu Bank of England Sir, Jon Cunliffe, se před nedávnem vyjádřil k současné situaci okolo kryptoměnové burzy FTX. Dle jeho slov potřebují kryptoměny větší dohled a Spojené království může potřebovat digitální libru.

Krize FTX a nutnost dohledu na kryptoměnovým průmyslem

Sir Jon Cunliffe, který zastává funkci zástupce guvernéra Bank of England, před nedávnem vystoupil na konferenci na Warwick Business School v Coventry, kde mimo jiné hovořil o aktuálnímu kolapsu kryptoměnové burzy FTX.

Podle Cunliffových slov musí být kryptoměny ve Spojeném království regulovány, aby se tak zvýšila ochrana spotřebitelů a investorů a zajistila se vyšší finanční stabilita v zemi. Nutnost začlenění kryptoměnového průmyslu do navrhovaných regulačních zákonů navrhl Cunliffe již v minulosti.

Za prvé je potřeba chránit spotřebitele/investory… Ať už si někdo myslí, že je rozumné investovat nebo obchodovat s vysoce spekulativními aktivy, která tvoří většinu aktiv v kryptoměnové světě, investoři by tak měli mít možnost činit na transparentních, spravedlivých a robustních trzích s ochranou. Za druhé je potřeba chránit finanční stabilitu.

Zástupce Bank of England se vyjádřil také k potřebě digitální měny vydané centrální bankou (CBDC) neboli digitální libry. Jon Cunliffe na konferenci prohlásil:

Během několika posledních dnů jsem měl několik připomínek, jak v tom smyslu, že kolaps FTX ukazuje, že musíme nastoupit a vydat digitálně nativní libru, tak i ve tom smyslu, že FTX ukazuje, že to dělat nemusíme… Příklad FTX zdůrazňuje, jak důležité jsou tyto aspekty.

Náměstek guvernéra na konferenci také prohlásil, že nekrytá kryptoměnová aktiva jsou vysoce volatilní, protože nemají žádnou vnitřní hodnotu. V případě FTX by se mohlo jednat i o útok na token FTT, který následně spustil celkový kolaps. Zásadní se tak podle Jona Cunliffa stává ochrana klientských prostředků.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 15 812 USD dle KMC.

Závěr

Bankrot FTX nastal ve Spojených státech amerických nastal 11. listopadu. Od té doby se kryptoměnový trh pohybuje v červených číslech. Co si o slovech zástupce guvernéra Bank of England myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img