FTX dluží více než 3 miliardy dolarů svým 50 největším věřitelům!

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Krachující kryptoburza FTX, která donedávna patřila k těm největším na světě, zveřejnila dokument týkající se 50 největších věřitelů. Dluh je obrovský.

Top 50 věřitelů FTX

Podle soudního podání z 20. listopadu dluží FTX Trading LTD svým 50 největším věřitelům přes 3 miliardy dolarů. Dokument ohledně top 50 věřitelů kolabující kryptoburzy byl poskytnut v souladu s předchozím slibem právníků z doby zveřejnění prohlášení o bankrotu.

Minulý týden kryptoburza prozradila, že celkový počet věřitelů nebude původně očekávaných cca 100 tisíc, ale okolo milionu. Tehdejší dokument pak obsahoval také zpochybnění Bankman-Frieda v pozici CEO. Uvádí se zde:

Vyvstaly otázky ohledně vedení pana Bankman-Frieda a zacházení se složitým souborem aktiv a podniků FTX pod jeho vedením.

Dokument o padesátce top věřitelů byl v neděli předložen prostřednictvím konkurzního soudu ve Spojených státech pro okres Delaware. Byl podán v rámci konkurzního řízení podle kapitoly 11.

Identita věřitelů nebyla zveřejněna

Jak asi víte, po rychlém krachu FTX požádala 11. listopadu o bankrot podle kapitoly 11. Společnost v té době oznámila, že najala nového generálního ředitele, Johna J. Raye III., aby dohlížel na řízení. Bývalý generální ředitel společnosti Sam Bankman-Fried pak rezignoval na svou funkci.

Ray v té době uvedl:

Okamžitá úleva podle kapitoly 11 je vhodná k tomu, aby poskytla skupině FTX příležitost zhodnotit svou situaci a vyvinout proces pro maximalizaci návratnosti pro zúčastněné strany. […] Skupina FTX má cenná aktiva, která lze efektivně spravovat pouze v organizovaném společném procesu.

Jednou ze zůčastněných stran je také největší věřitel společnosti FTX. Tomu kryptoburza dluží 226 milionů dolarů. Ostatní věřitelé z první padesátky mají vůči FTX pohledávky v rozmezí 21 až 203 milionů USD.

Totožnost jednotlivých věřitelů ani žádné další údaje o nich nebyly zveřejněny.

Seznam Top 50 je založen na aktuálně dostupných informacích o věřitelích dlužníka, včetně informací o zákaznících, které bylo možné zobrazit, ale nejsou v tuto chvíli jinak dostupné. Pokračuje vyšetřování dlužníka ohledně uvedených částek, včetně plateb, které mohly být provedeny, ale ještě nejsou zohledněny v účetních knihách a záznamech, uvádí dokument.

Závěr

Zanikající kryptoburza FTX v rámci konkurzního řízení zveřejnila, že jen svým 50 největším věřitelům dluží 3 miliardy dolarů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img