Jeremy Kauffman, generální ředitel společnosti LBRY, která se zabývá sdílením souborů za pomoci technologie blockchain, se vyjádřil k rostoucí regulaci tohoto odvětví ze strany SEC.
V projevu na konferenci Messari’s mainnet v New Yorku Kauffman uvedl, že Komise chce „poškodit průmysl v Americe“.
Jeremy Kauffman: SEC vs. LBRY
Kauffman patří od března 2021 mezi několik generálních ředitelů zapletených do právních tahanic se SEC. Tehdy tento orgán dohledu nad cennými papíry podal žalobu na společnost LBRY.
SEC pohnala LBRY k soudu kvůli prodeji neregistrovaných cenných papírů poté, co společnost získala 11 milionů dolarů za své LBRY Credits. SEC tvrdí, že investoři koupili kredity LBRY s cílem dosáhnout zisku, a trvá na tom, že spadají dle výsledků Howeyho testu do kategorie cenných papírů. Kauffman prohlásil, že „bojuje s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) už roky“ a doufá, že to skončí v jeho prospěch. Na Twitteru pak zapózoval s tričkem proti SEC, aby dal najevo vrchol své nespokojenosti.
Made it to #mainnet
— Jeremy Kauffman 🦔 (@jeremykauffman) September 21, 2022
If you see a guy in a "Fuck the SEC" shirt, say hi 👋 pic.twitter.com/B7vn5E2ey9
Od roku 2020, kdy SEC zahájila řízení proti společnosti Ripple Labs, se zvýšil její tlak na to, aby digitální aktiva byla neregistrovanými cennými papíry. S tím, jak SEC pokračuje ve svém tlaku, se proti němu nyní ozývají i mnozí další hráči z odvětví kryptoměn. Nastupující generální ředitel společnosti Kraken Dave Ripley rovnou prohlásil, že se nemusí u Komise registrovat a ani vyřadit z burzy tokeny, které SEC považuje za cenné papíry.
Zpřísňování pokračuje
Komise pro cenné papíry a burzy trvá na tom, že bude i nadále pokračovat v regulaci tohoto odvětví. A to navzdory tvrzením mnoha vedoucích pracovníků v sektoru kryptoměn, jako je třeba Brad Garlinghouse (generální ředitel společnosti Ripple Labs), kteří ji označují za „tyrana“. Předseda SEC Gary Gensler, který se snaží tento narativ korigovat, vysvětlil, že Komise musí toto odvětví regulovat, neboť má za povinnost ochránit investory v tomto sektoru.
Gensler rovněž vyjádřil své přesvědčení, že tokeny proof-of-stake lze považovat za cenné papíry. Ty jsou investovány za účelem zisku, což naznačuje, že žádné digitální aktivum není v bezpečí před regulační sítí SEC. Komise byla rovněž kritizována za prohlášení, že všechny transakce na síti Ethereum (ETH) spadají pod jurisdikci USA. To by mohlo naznačovat, že v nadcházejících měsících SEC plánuje zavést tvrdé regulace.
Závěr
Jsem přesvědčen, že regulace je něco, čemu se oblast kryptoměn prostě nevyhne. Jde jen o to, aby přijatá pravidla byla co nejefektivnější a byla ku prospěchu. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.
Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.
Sec jsou fašouni napojení na další korporátní fašouny a současnou buzerantsko komunisticko fašisticko nacistickou vládu v USA
„Jsem přesvědčen, že regulace je něco, čemu se oblast kryptoměn prostě nevyhne.“
Souhlas. Jinak regulace jsou kvůli tomu, aby nevznikl (nebo dokonce nefungoval) „stav bordel“, je to z principu dobrá věc. ALE… pak přichází SEC a to jejich chování a postoj mi teda nepřijde, že je v zájmu investorů i když tím pořád argumentují…