Genslerovo poselství: SEC se, ve snaze zajistit ochranu spotřebitelů, snaží regulovat kryptoměnové burzy

4.7
(3)

Kryptografická komunita volá po vytvoření funkční regulace, která by (nejen) ve Spojených státech usměrňovala toto odvětví, následně chránila spotřebitele a zároveň poskytovala vhodný rámec pro podporu inovací.

S ohledem na tuto skutečnost a nedávný zmatek se Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) ústy svého ředitele rozhovořila o nedávno zveřejněných plánech na registraci a regulaci kryptografických subjektů a aktiv.

SEC se pomocí regulací snaží chránit spotřebitele

Předseda SEC, Gary Gensler, v ilustračním videu na Twitteru prozradil, že požádal své zaměstnance, aby spolupracovali s kryptografickými subjekty a zajistili jejich “registraci a regulaci”.

Má jít o prostředek k zajištění, aby se desítkám milionů spotřebitelů obchodujících v tomto prostoru dostalo takové ochrany, jaká je k dispozici na tradičních finančních trzích.

“Požádal jsem zaměstnance, aby spolupracovali s platformami a co nejlépe zajistili ochranu vašich aktiv”

Gensler dále poznamenal, že aktiva, která odpovídají popisu cenného papíru, budou muset být registrována podle zákona o cenných papírech. SEC podrobuje aktiva známému Howeyho testu, aby určila, zda se jedná o cenné papíry, ale v případě posuzování kryptoaktiv se to ukazuje jako obzvláště náročné.

Předseda SEC také zdůraznil “inherentní střety zájmů”, které vznikají v případě, že kryptografické burzy působí jako tvůrci trhu. Požádal také pracovníky SEC, aby prověřili možnost vyloučení funkcí tvůrců trhu kryptografických subjektů, aby tak bylo zajištěno spravedlivé obchodní prostředí.

Coinbase požádala SEC o vytvoření nových zákonů o cenných papírech pro kryptoaktiva

Podle Genslera neexistuje žádný důvod, proč s kryptografickým trhem zacházet jinak jen proto, že se používá jiná technologie a uvedl:

“měli bychom na kryptografických trzích uplatňovat stejnou ochranu. Neriskujme podkopání 90 let starého práva cenných papírů.”

Genslerův plán na ochranu spotřebitelů se zdá být logickým vyústěním situace a to vzhledem k nedávným podvodům a krachům v oblasti kryptoměn. Ty vedly ke ztrátě miliard dolarů z prostředků investorů. Krypto komunita však jeho poselství s nadšením nevítá, a to hlavně  kroku SEC klasifikovat některá aktiva jako “neregistrované cenné papíry”.

Již poměrně dlouho se táhne právní bitva mezi SEC a Ripple Labs, protože SEC tvrdí, že XRP, nativní token společnosti Ripple, je cenný papír a měl být tedy náležitě registrován. V návaznosti na obvinění vznesené ministerstvem spravedlnosti vůči jednomu bývalému zaměstnanci společnosti Coinbase (za jeho podíl na systému obchodování zasvěcených osob) SEC tvrdí, že 9 dotčených aktiv, uvedených na burze Coinbase, jsou neregistrované cenné papíry. Na to společnost Coinbase reagovala lakonicky slovy:

“Společnost Coinbase cenné papíry neeviduje. Konec příběhu.”

SEC také prošetřovala americkou burzu ohledně možných kotací „neregistrovaných cenných papírů“. V návaznosti na to dne 21. července Coinbase doručila Komisi pro cenné papíry a burzy petici, v níž žádá, aby agentura stanovila pro kryptoaktiva vhodná a funkční pravidla, protože “stávající pravidla pro cenné papíry prostě pro digitální aktiva nefungují”.

Závěr

Poměrně často se stává, že z jednoduché a ušlechtilé myšlenky se stane něco, co už tak jednoduché vůbec není. Na druhou stranu je třeba říci, že kryptoměny jsou něco naprosto nového a správné posouzení a nastavení pravidel, není nic jednoduchého.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Paja

Jak poznat psychopata
Jednoduchá rada asi neexistuje. Důležité je znát vlastnosti a projevy člověka s psychopatickými rysy. Když víte, že takoví lidé existují, tak si jich spíše můžete všimnout.
Psychopat je člověk, který nemá strach, nemá pocity viny ani empatii, i když o ní dokáže mistrně mluvit; překračuje sociální normy. Jde mu o moc a kontrolu. Skvěle k tomu používá manipulaci.
Dokáže však být velmi charismatický, vycítí vaše potřeby a slabiny.
Poznat psychopata nebo člověka s psychopatickými rysy může asi každý, kdo má o této problematice nějaké povědomí.
Mluvit však o někom jako o psychopatovi můžete až po dostatečném diagnostickém procesu, který patří pouze do rukou odborníka (psychiatra).

Petr

Jděte do psí díry s nějakou regulací a “ochranou spotřebitelů”. Chceme volný trh alespoň na kryptu vy pošuci.

spot_img