Gary Gensler ze SEC uznává Bitcoin jako vzácný uchovatel hodnoty

0
(0)

Gary Gensler, nový šéf Komise pro cenné papíry (SEC), uznal bitcoiny jako vzácný, ale vysoce nestálý uchovatel hodnoty, a vyzval k inkluzivnější ochraně investorů přidáním dalších předpisů a aktualizací zdánlivě starých pravidel.

Předseda SEC, Gary Gensler, řekl pro CNBC, že vidí Bitcoin jako „vzácný uchovatel hodnoty“, který je odlišný od ostatních „krypto tokenů“, které „jsou skutečně cennými papíry“. Dále uvedl, že by měla, díky vyšší volatilitě, existovat větší ochrana investorů, kteří chtějí obchodovat s bitcoiny.

Vzácný, ale nestabilní, uchovatel hodnoty

V části, kdy Gensler mluvil o bitcoinech, se nechal slyšet:

“Je to digitální, vzácný uchovatel hodnoty, ale vysoce volatilní […] A existují investoři, kteří i díky této vysoké volatilitě s tím chtějí obchodovat. V některých případech jen proto, že je zde nižší korelace s ostatními trhy […] Myslím si, že potřebujeme větší ochranu investorů“

Gary Gensler

Gensler, který dříve působil jako profesor na půdě Massachusetts Institute of Technology (MIT) a přednášel o blockchainu, kryptoměnách a dalších rozvíjejících se finančních technologiích, popsal nedostatek ochrany investorů jako “mezeru v systému”.

Poté poukázal na fakt, že v současné době existují pouze omezené prostředky v boji proti podvodům a manipulaci a žádný federální orgán, který by dokázal “skutečně přinést režim” na kryptoměnové burzy. K tomu ale dodal, že věří, že SEC by měla být “technologicky neutrální”, pokud jde o inovace na trzích.

Podle Genslera se navíc mnoho kryptoměn (nebo takzvaných kryptoměn) obchodovalo či stále obchoduje jako aktiva, zatímco ve skutečnosti jde o cenné papíry a měly by spadat do kompetence SEC.

“Pokud je něco cenným papírem, má v těchto otázkách SEC velkou autoritu. A spousta kryptoměn – pro tuto chvíli jim nebudu říkat kryptoměny – jsou skutečně cenné papíry.”

Gensler také poukázal na sílu sociálních médií při manipulaci s veřejností, pokud jde o finanční trhy, a nechal se slyšet, že tomu chce zabránit.

“Musíme aktualizovat naše pravidla, abychom zajistili, že přestože má káždá osoba na základě prvního dodatku právo se vyjadřovat, tak nesmí klamat a manipulovat veřejnost a trhy”

Závěr

Genslerovo vystoupení přichází v době, kdy úroveň adopce Bitcoinu (BTC) prudce stoupá, neboť stovky amerických bank plánují podporovat obchodování s bitcoiny. Společnost NYDIG (New Digital Investment Group) již údajně uzavřela partnerství s Fidelity National Information Services (FIS), aby umožnila stovkám amerických bank nechat své klienty nakupovat, prodávat a držet bitcoiny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Dále uvedl, že by měla, díky vyšší volatilitě, existovat větší ochrana investorů, kteří chtějí obchodovat s bitcoiny.”

Jedno ze základních pravidel investic je riziko a každý má právo se svobodně rozhodnout, do čeho investovat. Když si třeba zvolím agresívní podílové fondy, tak je to taky jen moje riziko. Je vidět, že amatéři v SEC pořád neví, co to ty kryptoměny vlastně jsou…

Poslední editace 3 let před přes bkf1
spot_img