Je cena 100 000 USD za bitcoin po schválení spotových ETF reálná?

4.4
(22)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na internetu koluje množství dohadů a předpokladů směřující k vývoji ceny bitcoinu po očekávaném schválení spotových ETF. Obecně se ale předpokládá rychlý růst ceny ihned po schválení, následný propad a pak opět pozvolný růst. Zkusme se na celou záležitost teď spolu podívat z dlouhodobého hlediska.

Je jasné, že emitenti těchto ETF již mají připravené bitcoiny do počátku. Ty využijí jako vyrovnávací paměť právě během nákupní horečky, kterou možné schválení spustí. Musíme si uvědomit, že většina investorů je z povahy věci opatrná a přestože jsou v médiích neustále masírováni vysokou pravděpodobností schválení, tak nebudou investovat do čehokoliv, co nezískalo souhlas jejich makléře. Příkladem může být Grayscale, které již nabízí fondy kryté bitcoiny, ale tradiční investiční makléři mají jen malou motivaci tento produkt nabízet. Proto se předpokládá, že nákupní horečka přijde.

Kdo bude prodávat?

Bavíme se zde o produktech, kde si správce aktiv ponechává poplatek za správu. Tím se výrazně zvyšují pobídky k poskytování produktu. To znamená, že prodejní týmy ve společnostech BlackRock, Fidelity, Ark Invest, Bitwise, VanEck a dalších emitentech se plně zapojí do získávání interních i externích klientů. A i ostatní fondy spravované těmito správci aktiv v hodnotě několika bilionů dolarů mohou investovat do nově spuštěného ETF na bitcoin. A ta motivace bude pravděpodobně vysoká, neboť emitentům půjde o rychlost. Z historie víme, že první dva ETF na zlato aktuálně ovládají více než 85 % spravovaných aktiv odvětví.

Kdo bude nakupovat?

Předpokládá se, že makléři a finanční poradci začnou tato ETF doporučovat jako formu spoření na penzi. Ve Spojených státech se medián úspor na penzi poměrně často sleduje a hodnotí. Vypadá to, že to budou spíše starší občané, kteří mají připravené peníze a nabídka možného ročního zhodnocení až o 150 % jim určitě přijde lákavá.

A co regulace?

Tady je další důležitý bod pro Američany. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a ani zákonodárci nikdy nevydali žádné definitivní prohlášení ohledně legitimity bitcoinu. SEC sice omezil možnosti vyplácení z fondů pouze na formu hotovosti, ale přesto každý bitcoin ve fondu musí být od předem schváleného dodavatele ze strany SEC. Případné schválení spotového ETF v podstatě výrazně snižuje regulační riziko. Pro investory také odpadá složité řešení specifických daňových předpisů během danění případných zisků, protože neinvestují přímo do kryptoměn. To je pro ně významná výhoda.

Závěr

Zatím to vypadá, že většími investory budou primárně starší Američané a z dlouhodobého hlediska se zdá být reálné, aby se cena bitcoinu posunula nad 100 000 USD. Pozitivně nahrává i dubnový halving, který sníží odměnu těžařů na polovic a sníží tak i množství nově vytěžených bitcoinů proudících na trh. Hlavně v prvních týdnech a měsících lze očekávat enormní snahu obchodních týmů o prodej těchto fondů. To by mohlo odsát další bitcoiny z burz a zvýšit tak cenu. Mnoho indicií naznačuje, že ke schválení nakonec dojde. Pravdu se dozvíme již velmi brzy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 22

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ján Chromy

Ja mam určite obavy ,težim už vi e než rok mam tam zhruba 60tisic dolaru ale nedostal jsem zatim ani cent, vi itil jsem že je to same podvodnik jak těm druhym videlavat a dělat z lidi blbce , vim že Doba nahrava takovym podvodnikum tak že strata duvěry je na miste

Josef

To že si někomu poslal peníze a on tvrdí že těži a slibuje ti za to nějaký zisk je nesmysl
a nechápu kdo muže takhle investivat 🤟. Nemá to s krypto burzou nic společného. Kdyby si těžil jak řikaš tak koupiš asc nebo ring z grafik a zapneš .. pak koukáš jak ti přibývají těžené coiny na učet nebo převedené na BTC ..a prodáváš je na burze za kačky jak uznáš za vhodné 😉. A investice na burze o které je članek je zase jiná Pohádka .. tak nemíchej posílání peněz třetí osobě a investice do krypta

Milan

uroven psaneho projevu bude primo umerna financni gramotnosti pisatele…

Viktor Kožený

Forma psaní jako po base piv. Smysl nula. Nemyslím si, že bys vůbec dokázal dát do kupy 60tis USD

Tomáš

Ne, né, on poslal 6ku frajerovi a chatbot už mu rok odpovídá, že je vše v cajku a investici se daří dobře. Aktuální stav 60k.😎✌️
Tak je načase, zkusit zmáčknout tlačítko “výplata” 🥶🫣

Juraj Zámek

👋

Martin72

Z dlouhodobého hlediska určitě cena BTC poroste. Co to udělá po schválení ETF nevím, nemám tu pomyslnou křišťálovou kouli, ale do začátku další fáze cyklu schází cca rok a něco. Takže čekám zradu a totální výplach…

Mišák Barvínek
Hodnocení článku :
     

Mám to nastavený na 100 Kč denně a nestarám se. Když vyskočí, super, když “krachne” nezruinuje mě to 😉
Jinak nechápu ty gamblery, co do toho strčí poslední prachy, ještě si někde radši půjčí a pak doufají ve skok nahoru 🙈🤣

Richard

A ak im to nevýjde tak budú skákať oni 😀

Roman Nerad

Tak snad kazdych 100 Kc prevedenych na BTC hned neposilate do blockchainu.

Viktor Kožený

Ten samej případ jako troll nahoře, kterej těží bitcoin tím, že někam údajně poslal 60k. Nevidím v tom logiku, smysl. Už jen ty náklady na poplatek. Pokud je to spořák u nějakýho subjektu a nejsou to tvý bitcoiny pod tvým klíčem, bůh s tebou 🙂

spot_img