Propadne se opět cena bitcoinu pod 60 000 USD?

5
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu se v pátek odrazil a během víkendu stále slušně rostl. V pondělí ráno na chvilku dokonce překonal 65 000 USD, ale od té doby zase spíše klesá. Technické ukazatele avizují příchod korekce. Velká část držitelů bitcoinu prodává a realizuje svoje zisky.

Na grafu je krásně vidět, jak kurz ceny bitcoinu respektuje dlouhodobou trendovou linii v růstu. Posloužila jako support v říjnu 2023, na konci ledna a i při propadu minulý týden. Navíc z dlouhodobého hlediska vidíme, že odrazy od ní jsou poměrně silné. Tento týden se kurzu ale nedaří překonat 50denní exponenciální klouzavý průměr. Cena se tak dostává do relativně úzkého sevření.

Logicky by mohl nastat další pokles a otestování trendové linie (aktuálně kolem 60 000 USD). Cena nám na grafu již dlouho maluje býčí pattern vlajky. Případný silnější odraz od trendové linie by mohl poskytnout sílu na prolomení horní linie patternu.

Držitelé bitcoinu realizují svoje zisky

Na druhou stranu tu máme ale i možnost opačnou. Tedy pokles pod tento support. Tomu by mohla nahrávat i metrika NUPL (Bitcoin Net Unrealized Profit/Loss). Ta ukazuje nerealizované zisky držitelů bitcoinu. O víkendu se hodnota pohybovala kolem 0,54. To sice běžně značí sebevědomí na trhu, ale v kontextu března (kdy se hodnota pohybovala kolem 0,68) to spíše značí jeho pokles. Česky řečeno významná část držitelů realizuje svoje zisky. Prodej vytváří vyšší nabídku a ta zase snižuje cenu. Pokles NUPL lze často pozorovat během příchodu korekce.

Samozřejmě nevím, zda otestování 60 000 USD přijde a s jakým výsledkem. Spotová ETF se ve Spojených státech včera opět skoro neprodávala a na GBTC se vrátil pokles. Pokles vykazují dokonce i spotová ETF z Hongkongu, která se začala prodávat teprve minulý týden. Uvidíme tedy jak se vyvine dnešní den. Máme sice svátek, ale Spojené státy ho neslaví. Ti mají nejbližší svátek až 27. května.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JanH

Dekujeme na za clanek. Furt nahoru a dolu jak na trampoline 🙂

LHTS

,coz je pro intradenni obchodniky zlaty dul. Prakticky bez rizika.

Čumsem

Jako že všichni vydělají? 😀

Viktor Kožený

Už dlouhou dobu chybí výrazný kurzotvorný příběh. ETF vyvanul, půlení je známé. Proto to plácání se na místě.

Čumsem

Tak pokud už snad 32k nevyjde (nemyslím si, že je to vyloučené), tak 46k by nám mohlo alespoň částečně spravit chuť…

Jinak manipulace s cenou nebyla snad nikdy jednodušší. Zatímco dřív to bylo podmíněno značnými náklady a rizikem, tak dneska stačí střídavě nalívat a odlívat z jednotlivých ETF, což stojí nula nula prd, a trh se z toho může zjančit 😀

Luke

Ty jsi slušně mimo

Čumsem

Kéž by. Jestli jdeme na 120-200k, taky se nebudu zlobit. Jedno je jistý, v pásmu 55-75k se nemůžeme plácat donekonečna, protože nakonec dojdou ti, co jsou ochotní za 55k prodávat a nebo ti, co jsou ochotní za 75k kupovat 😀

JanH

Potvrzuji

spot_img