Standard Chartered: Vítězství Donalda Trumpa by pro bitcoin bylo přínosné

5
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ve Spojených státech máme volební rok. Na začátku listopadu si tak Američané zvolí nového prezidenta a média jsou plná velkých prohlášení, předvolebních slibů a aktualizovaných preferencí. Finální kandidátky sice oznámí až v létě, ale za demokraty kandiduje současný prezident Joe Biden a jeho vyzyvatelem za republikány se pravděpodobně stane bývalý prezident Donald Trump. A podle průzkumů by Trumpovo vítězství mohlo být pro Bitcoin přínosné.

Současný prezident USA se vůči kryptoměnám silně vymezuje a vidí v nich primárně riziko. Tento týden například vydal prohlášení k připravovanému zákonu o způsobilosti regulovaných finančních institucí k úschově bitcoinu a dalších kryptoměn (H.J. Res. 109). V případě finálního schválení, a předložení k podpisu prezidentem, jej hodlá vetovat.

Naproti tomu Donald Trump se dlouhodobě kryptoměnám nebrání (hlavně příspěvkům na jeho kampaň) a vydává i svoje vlastní NFT. Pro držitele této kolekce nedávno uspořádal setkání. V rámci proslovu tvrdil, že NFT zase vyrostou a každý, kdo má rád kryptoměny, by měl volit jeho. Podle něj Joe Biden vůbec netuší co to kryptoměny jsou a demokraté s nimi celkově nesouhlasí. Trump sám sice miluje dolar, ale s bitcoinem dokáže žít.

Bitcoin by po volbách mohl dosáhnout na 150 000 USD

Podle zprávy britské nadnárodní banky Standard Chartered, by Trumpovo vítězství bylo pro bitcoin přínosné. Na trhu panuje strach z fiskální dominance USA a monetizací jejich dluhu. Investoři tak hledají alternativní aktiva.

Trumpova administrativa by mohla být obecně pro kryptoměny pozitivní díky podpůrnějšímu regulačnímu prostředí a větší chuti na schvalování spotových ETF. Banka předpokládá, že cena bitcoinu se ještě letos dostane nad 150 000 USD a na konci roku 2025 již přesáhne 200 000 USD.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img