Jak na kryptoměny – 5. část, pokračování s Atomic Wallet

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

V minulém dílu jsme se seznámili s peněženkou Atomic Wallet. Popsali jsme si, na kterých operačních systémech pracuje, jak je zajištěna její bezpečnost a které kryptoměny podporuje. Dnes se blíže podíváme na některé z funkcí peněženky a seznámíme se s lidmi, kteří stojí za jejím vznikem.

Funkce peněženky

Peněženka obsahuje funkce, které pokrývají anonymitu, bezpečnost a decentralizaci a přidává nové funkce tak, aby se postupně stala nejlepší peněženkou na trhu. Mezi tyto funkce patří atomové výměny a vestavěná výměna kryptoměn.

Atomové výměny (Atomic Swap)

Atomové výměny (swapy), které byly do peněženky začleněny, fungují napříč řetězci a zcela se tak vyhýbají jakémukoli riziku, které vzniká při zapojení třetí strany do celého procesu. Vzhledem k tomu, že tento proces funguje napříč řetězci, jsou také poplatky za transakce výrazně sníženy. Není tedy třeba nejprve kupovat nebo prodávat krypto na burze. Atomová peněženka zpočátku podporovala pouze atomové výměny pro Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) a Qtum (QTUM). Jak jste si jistě povšimli, při stažení nejnovější verze peněženky 2.2.0 z 27. 6. 2019 nenajde na ovládacím panelu vlevo kolonku Atomic Swap. Vznesl jsem dotaz na tvůrce peněženky ohledně atomových výměn a dostalo se mi bleskové odpovědi během několika minut. Tým se rozhodl dočasně eliminovat funkci Atomic Swap z důvodu požadavku na zátěž a neefektivní technologie. Bylo provedeno kompletní předělání jádra v peněžence a nyní tým usilovně pracuje na implementaci Atomic Swap. Takže se nechme překvapit…

Výměna krypta (Exchange)

Vzhledem k tomu, že atomové výměny nejsou ještě tak rozšířené a tvůrci peněženky chtějí maximálně uspokojit všechny potřeby uživatelů, jsou do peněženky integrovány okamžité výměny, a to za podpory služby Changelly a ShapeShift. Kombinace těchto dvou služeb umožňuje výměnu více než 100 kryptoměn přímo z rozhraní peněženky.

atomic wallet

Nákup krypta (Buy crypto)

Pro okamžité krypto – fiat výměny – můžete použít svou kreditní kartu, a nakoupit tak mince přímo v peněžence prostřednictvím obchodníka pro zpracování karet Simplex. Tím odpadá nutnost nakupovat krypto na nějaké burze a až následně zasílat do peněženky. V okamžiku zakoupení kryptoměny je vám tato připsána do vaší Atomic Wallet.

atomic wallet

Tým Atomic Wallet

A jaké hlavní osobnosti stojí vlastně za projektem Atomic Wallet?

Je to především Konstantin Gladych – zakladatel a generální ředitel společnosti Changelly.com, což je směnárna kryptoměn, která je integrována v peněžence Atomic. Konstantin má titul Ph.D. v oboru datových věd a má 10 let zkušeností v oblasti IT.

Druhou významnou tváří je Charlie Shrem – velký zastánce Bitcoinu, spoluzakladatel bitcoinové směnárny BitInstant a jeden ze zakládajících členů Bitcoin Foundation, která byla založena v září 2012. Jejím cílem bylo napravení pověsti Bitcoinu po několika skandálech a přispění k jeho dalšímu rozvoji.

Třetí významnou osobností stojící za Atomic je Simon Dixon – generální ředitel online investiční platformy BnkToTheFuture.com, která investovala nemalé prostředky do FinTech společností, jako jsou  Bitstamp, BitPay či Kraken. Svůj podíl má společnost i v ShapeShift – kryptosměnárně, která je rovněž integrována v peněžence Atomic.

atomicWalletTeam

Závěr

V dnešní části jsme si popsali základní funkce peněženky Atomic a seznámili jsme se s některými členy týmu. V příštím dílu si povíme něco o Atomic Wallet Coinu (AWC), o jeho použití a možnostech získání a také o dalších plánech týmu Atomic Wallet.

Co číst dál?

Novogratz lituje, že neprodal více BTC za 13 800 USD

Zdroj:
coinbureau.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře