Jak na kryptoměny – 4. část, Atomic Wallet

4.1
(8)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

V minulých dílech cyklu Jak na kryptoměny jsme mluvili o peněženkách, které můžete využít při ukládání zakoupené nebo vytěžené kryptoměny. Dnes se podíváme konkrétně na jednu z nich. Touto peněženkou je stále oblíbenější Atomic Wallet.

Atomic Wallet

Atomic Wallet (atomicwallet.io) je jedním z nejnovějších přírůstků, které se na trhu objevují. Byla vytvořena jako univerzální peněženka s podporou více než 300 kryptoměn a navíc do ní můžete přidávat a spravovat v ní vlastní tokeny ERC20. Peněženka disponuje celou řadou funkcí, které pokrývají anonymitu, bezpečnost, decentralizaci, atomové swapy či výměny krypta přímo v peněžence. Od uvedení peněženky na trh stáhlo tento produkt na 100 000 uživatelů. S Atomic Wallet se můžete setkat na všech hlavních sociálních sítích, jako jsou Twitter (twitter.com/atomicwallet), Telegram (t.me/atomicwalletchat), Medium (medium.com/atomic-wallet), Reddit (reddit.com/r/atomicwallet) a Facebook (facebook.com/atomicwallet).

Podpora

Peněženka je v desktopové verzi k dispozici pro operační systémy Windows, macOS, Ubuntu, Debian a Fedora, což je poměrně působivé. Navíc je podporována na mobilních telefonech s operačním systémem iOS a Android a je k dispozici ke stažení například na Google Play. Hodnocení peněženky na této platformě je více méně pozitivní.

Atomic Wallet 1

Atomic Wallet 2

Nejnovější desktop verze je Atomic Wallet 2.2.0 z 27.6. 2019 (atomicwallet.io/downloads). Co se týče podpory pro peněženku, musím v tomto ohledu zdůraznit, že tým Atomic Wallet reaguje opravdu bleskově na všechny podněty. Pro příklad jsem vznesl dotaz na atomové swapy a během deseti minut jsem měl v emailu odpověď.

Bezpečnost

Za předpokladu, že budete dodržovat všechna bezpečnostní opatření, je peněženka takřka 100% bezpečná. Všechna důležitá data máte uložena pouze na vlastním zařízení, a proto musíte mít na paměti, aby váš počítač nebo mobilní telefon byl bez škodlivých softwarů a virů a aby nedocházelo k připojení k internetu prostřednictvím nezabezpečené sítě. Rovněž pak uložte na bezpečném místě váš „seed“ (soubor 12-ti anglických slov), který je vám vygenerován při založení peněženky a který slouží k její obnově při ztrátě nebo poškození zařízení.

V budoucnu by měla být bezpečnost peněženky ještě posílena tím, že ji bude možné  spárovat s hardwarovou peněženkou a vytvořit fyzickou bezpečnostní vrstvu. Toto zabezpečení vám zajistí, že i když je vaše peněženka vzdáleně přístupná, nemůže hacker dokončit transakci bez přímého přístupu k hardwarové peněžence. Na tomto zabezpečení v současné době tým Atomic Wallet intenzivně pracuje.

Podporované kryptoměny

Jak již bylo uvedeno výše, peněženka podporuje více než 300 různých kryptoměn s tím, že jakékoliv tokeny ERC20 lze do peněženky přidávat ručně přes rozhraní aplikace. Můžete zde tedy ukládat např. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB) a mnoho dalších.

Atomic Wallet 3

Na stránce podporovaných aktiv můžete zobrazit jejich úplný seznam – atomicwallet.io/cryptocurrency-prices.

Závěr

V dnešní části jsme se seznámili s peněženkou Atomic Wallet. Popsali jsme si, na kterých operačních systémech pracuje, jak je zajištěna její bezpečnost a které kryptoměny podporuje. V příštím dílu se zaměříme na některé z funkcí peněženky, blíže se seznámíme s některými členy týmu a povíme si něco o Atomic Wallet Coinu (AWC).

Co číst dál

6 zajímavostí o Bitcoinu v roce 2019, které vás možná překvapí


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jan

Zdar je to sice mimo téma ale nevím kam se obrátit v začátcích jsem pořídil nějaké Binance Coiny ale jsou označené BNBe a chtěl jsem si je převést do nového BNB ale nedaří se mi.
Nevíte kde směnit BNBe za BNB /hodnota obou je totožná.

jminercoins

BNBe budou asi původní mince na etheru. Tak bych zkusil poslat prvně malé množství přímo na burzu binance na ETH adresu a myslím že burza je převede automaticky na nový BNB , udělal jsem to podobně se zilligou, která taky opustila ETH. Ale nemám tento postup u BNB vyzkoušený tak určitě opatrně a opravdu prvně třeba 0.01 BNB a pak uvidíte.

jminercoins

Atomic používám a je docela super. Trochu mi vadí poměrně hodně velké poplatky kdybych nakupoval přímo z prostředí peněženky, ale na uchovávání mincí super jen u ERC20 tokenů pozor při jejich posílání jinam potřebujete ether proč to zmiňuji je případ když třeba na binance koupím ZRX a pošlu ho do atomicu burza si strhne poplatek přímo v ZRX Ale z Atomic bez ETH už je nikam nepošlu. Ještě používám Coinomi, která je výborná v tom že když už jedno použijete adresou automaticky generuje novou takže je těžší pro někoho zjistit kolik v ní máte třeba BTC protože to máte například na dvanácti adresách.

asdfsdaf

máš tam chybu Máchale. Na iOS klient zatím není !!!!!!

Richard

Jak zjistím že mám na Atomicu peníze nemůžu je tam najit

Richard

Pri mi tam poslali peníze tak nevím jak se mám do Atomicu přihlásit,chci poslat peníze z Atomicu do binance a pak na svůj účet jsem úplný zavatecnik

Daniel

Jak to funguje když chci vybrat peníze s atomicu na svůj účet. Proč musím posílat 15 procent částky kterou mám uloženo atomiku.

Reklama: