Jak na kryptoměny – 4. část, Atomic Wallet

6
atomic-wallet

V minulých dílech cyklu Jak na kryptoměny jsme mluvili o peněženkách, které můžete využít při ukládání zakoupené nebo vytěžené kryptoměny. Dnes se podíváme konkrétně na jednu z nich. Touto peněženkou je stále oblíbenější Atomic Wallet.

Atomic Wallet

Atomic Wallet (atomicwallet.io) je jedním z nejnovějších přírůstků, které se na trhu objevují. Byla vytvořena jako univerzální peněženka s podporou více než 300 kryptoměn a navíc do ní můžete přidávat a spravovat v ní vlastní tokeny ERC20. Peněženka disponuje celou řadou funkcí, které pokrývají anonymitu, bezpečnost, decentralizaci, atomové swapy či výměny krypta přímo v peněžence. Od uvedení peněženky na trh stáhlo tento produkt na 100 000 uživatelů. S Atomic Wallet se můžete setkat na všech hlavních sociálních sítích, jako jsou Twitter (twitter.com/atomicwallet), Telegram (t.me/atomicwalletchat), Medium (medium.com/atomic-wallet), Reddit (reddit.com/r/atomicwallet) a Facebook (facebook.com/atomicwallet).

Podpora

Peněženka je v desktopové verzi k dispozici pro operační systémy Windows, macOS, Ubuntu, Debian a Fedora, což je poměrně působivé. Navíc je podporována na mobilních telefonech s operačním systémem iOS a Android a je k dispozici ke stažení například na Google Play. Hodnocení peněženky na této platformě je více méně pozitivní.

Atomic Wallet 1

Atomic Wallet 2

Nejnovější desktop verze je Atomic Wallet 2.2.0 z 27.6. 2019 (atomicwallet.io/downloads). Co se týče podpory pro peněženku, musím v tomto ohledu zdůraznit, že tým Atomic Wallet reaguje opravdu bleskově na všechny podněty. Pro příklad jsem vznesl dotaz na atomové swapy a během deseti minut jsem měl v emailu odpověď.

Bezpečnost

Za předpokladu, že budete dodržovat všechna bezpečnostní opatření, je peněženka takřka 100% bezpečná. Všechna důležitá data máte uložena pouze na vlastním zařízení, a proto musíte mít na paměti, aby váš počítač nebo mobilní telefon byl bez škodlivých softwarů a virů a aby nedocházelo k připojení k internetu prostřednictvím nezabezpečené sítě. Rovněž pak uložte na bezpečném místě váš „seed“ (soubor 12-ti anglických slov), který je vám vygenerován při založení peněženky a který slouží k její obnově při ztrátě nebo poškození zařízení.

V budoucnu by měla být bezpečnost peněženky ještě posílena tím, že ji bude možné  spárovat s hardwarovou peněženkou a vytvořit fyzickou bezpečnostní vrstvu. Toto zabezpečení vám zajistí, že i když je vaše peněženka vzdáleně přístupná, nemůže hacker dokončit transakci bez přímého přístupu k hardwarové peněžence. Na tomto zabezpečení v současné době tým Atomic Wallet intenzivně pracuje.

Podporované kryptoměny

Jak již bylo uvedeno výše, peněženka podporuje více než 300 různých kryptoměn s tím, že jakékoliv tokeny ERC20 lze do peněženky přidávat ručně přes rozhraní aplikace. Můžete zde tedy ukládat např. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB) a mnoho dalších.

Atomic Wallet 3

Na stránce podporovaných aktiv můžete zobrazit jejich úplný seznam – atomicwallet.io/cryptocurrency-prices.

Závěr

V dnešní části jsme se seznámili s peněženkou Atomic Wallet. Popsali jsme si, na kterých operačních systémech pracuje, jak je zajištěna její bezpečnost a které kryptoměny podporuje. V příštím dílu se zaměříme na některé z funkcí peněženky, blíže se seznámíme s některými členy týmu a povíme si něco o Atomic Wallet Coinu (AWC).

Co číst dál

6 zajímavostí o Bitcoinu v roce 2019, které vás možná překvapí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře