6 zajímavostí o Bitcoinu v roce 2019, které vás možná překvapí

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin (BTC) v roce 2019 navýšil svou hodnotu nad 12 000 USD, a svým rychlým růstem překvapil většinu z nás. 

Letošní vývoj cen BTC nemá s rokem 2017 nic moc společného. V tomto roce se naposledy objevil parabolický postup, bohužel skončil “bublinou”. Současný cyklus však dává investorům důvody k oslavě. Malé shrnutí najdete níže.

Tip: Video analýza cen BTC

1. Bitcoin již čtyřnásobně zvýšil cenu od pádu na dno

Od listopadu 2018, kdy trh s Bitcoiny zasáhly silné turbulence, se BTC/USD třikrát zotavil.

V té době se hodnota této kryptoměny nacházela v okolí 3130 dolarů. Tento medvědí trh  trval celých 11 měsíců. Dnes, o sedm měsíců později Bitcoin vystoupal na $ 12.800.

V posledních třech měsících – od té doby, kdy začala „hlavní“ fáze býčího běhu – BTC/USD vzrostl o neuvěřitelných 9 000 dolarů.

2. 11 000 USD za Bitcoin je „poměrně rozumná cena”

Parabolické pohyby cen u investorů způsobují jak radost, tak i starosti. Nicméně podle analytiků i přes navýšení cen BTC o 9 000 USD má Bitcoin ve skutečnosti stále rozumnou cenu.

Podle Tracy Allowayové, zakladatelky cenového indexu Bitcoinu z Bloombergu, vykazují současné úrovně BTC/USD odpovídající korelaci.

3. Dolarová havárie pod 10 000 Satoshi

Totéž jistě nelze říci o americkém dolaru. Graf, který se v současné době šíří na sociálních sítích, zachycuje okamžik, kdy 1 USD již neodpovídá 10 000 Satoshi, nejmenší jednotce Bitcoinu.

Zatímco v lednu letošního roku 1 $ představoval téměř 30 000 Satoshi.

4. „Kimchi Premium“ je na 13 000 dolarech

Asijské trhy se tento rok aktivně zapojily do trhu s Bitcoiny a zvrátily trend od roku 2018.

Sem patří tzv. „Kimchi Premium“, což je fenomén, kdy jihokorejští obchodníci platí za Bitcoin více v ekvivalentu fiat měn. Podle burzovních dat již cena Bitcoinu na hlavních jihokorejských platformách dosáhla 13 000 USD.

5. Hash rate Bitcoinu je silnější a bezpečnější než kdy jindy

Silné základy bitcoinové sítě poskytly potřebný fundament pro trvalejší cenové zisky.

Celková hash rate sítě pokračuje v lámání rekordů i v červnu. Podle slov Hodlonauta, uživatele Twitteru, který se vrátil na platformu uprostřed právní bitvy s neslavným samozvaným tvůrce Bitcoinu, Craigem Wrightem, Bitcoin “zvítězil” po zvrácení poklesu míry hash rate.

6. Bude Bitcoin nadále překvapovat trh?

Vzhledem k rychle rostoucím ziskům zůstává budoucnost BTC/USD nejistá. Podle některých analytiků by tento vývoj měl v konečném důsledku vyvolat cenovou korekci na přibližně 9 500 USD. Nejdříve by však podle odhadů měla cena vystoupat na hodnotu 16 000 USD nebo dokonce vyšší. Následný pád by tedy byl pro mnohé také překvapením, i když ne tak příjemným, jako tento poslední bull run.

Závěr

Překvapil vás nynější vývoj? A souhlasíte s premisami v článku nebo máte jiný názor? Podělte se v komentářích. A brzy uvidíme, jestli jsou tyto odhady správné, či nikoliv.

Co číst dál?

Druhá šance – pokud jste nestihli BTC, můžete stihnout ETH

Zdroj: cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img