Nejmenší jednotka Bitcoinu (satoshi) má větší hodnotu, než některé státní měny

7
fail-penize-transakce

Mnoho kritiků tvrdí, že Bitcoin nelze nazývat “pravými penězi”. Nicméně pravda ukazuje čím dál větší dominanci této kryptoměny. Aktuální hodnota jednoho tzv. “satoshi” je dnes cennější než některé oficiální fiat měny.

Bitcoin se často hanlivě přezdívá jako “magické, internetové peníze”. Nicméně realita ukazuje, že jeden satoshi (0.00000001 BTC) je aktuálně cennější, než jednotka některých oficiálně přijímaných měn.

Bitcoin cennější než FIAT peníze

Některé oficiální měny, v průběhu psaní tohoto článku, skoro nedosahují ani na jeden “satoshi”:

● 1 íránský riál se rovná 0.00000000310084 BTC.
● 1 vietnamský dong se rovná 0.00000000558906 BTC.
● 1 indonéská rupie se rovná 0.00000000916029 BTC.
● 1 laoský kip se rovná 0.000000015 BTC
● 1 sierro-leonská leone se rovná 0.000000015 BTC
● 1 paraguayský guaraní se rovná 0.00000002 BTC

Skutečnost, že hodnota 0.00000001 BTC je často vyšší než hodnota některých státem vydávaných měn, je opravdu šokující. Kdo nyní může tvrdit, že tyto měny jsou pravými penězi a BTC pouze “těmi magickými, internetovými”? Rhythm na svém Twitter účtu napsal, že takzvané “magické, internetové peníze” se stávají nyní pouze a jen “penězi”:

Bitcoin jako účinná ochrana před inflací?

Bitcoin ukazuje svou dominanci i v ochraně před znehodnocením peněz. Například ve Venezuele, kde stále panuje problém s hyperinflací, se Bitcoin stává dobrou finanční pojistkou a získává na popularitě. A není se čemu divit. Podívejte se na záběry z YouTube. V roce 2018 zde bylo prezentováno, kolik finančních prostředků je zapotřebí pro nákup běžných potravin:

Závěr

Z historie víme, že pro stabilizaci místní měny se často používal americký dolar. Zavedení dolaru však přineslo i mnoho problémů a zejména i politického nátlaku. Bitcoin přináší lidem, žijících v zemích s vysokou mírou inflace, možnost výběru. Již nemusí věřit jenom dolaru, euru nebo jiné světové měně. Mohou si své těžce vydělané finance uložit do kryptoměn a neobávat se, že přes noc bude z jejich peněz méně užitku, než s toaletního papíru. Nejlepší na tom je, že i státy mohou přijmout Bitcoin jako svou hlavní měnu, aby stabilizovaly ekonomiku, a to bez jakýchkoliv společensko-politických závazků.

Jak Bitcoin nadále roste, mnoho států se slabší ekonomikou si začíná pomalu uvědomovat, že tato vedoucí kryptoměna jim může poskytnout nástroj k finanční stabilizaci. Bitcoin tím pádem může být časem považován za digitální rezervní měnu světa.

Co si o tom myslíte? Může se stát Bitcoin nebo jiná kryptoměna světovou rezervní měnou? Velmi rádi si přečteme v komentáři Váš názor.

Co číst dál?

Jak využít ve svůj prospěch situace, kdy trhy klesají – a když rostou?

Zdroj: beincrypto.com

Za článek děkujeme Anatolymu K., který se uchází o post redaktora 🙂

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře