Nejmenší jednotka Bitcoinu (satoshi) má větší hodnotu, než některé státní měny

7
fail-penize-transakce

Mnoho kritiků tvrdí, že Bitcoin nelze nazývat “pravými penězi”. Nicméně pravda ukazuje čím dál větší dominanci této kryptoměny. Aktuální hodnota jednoho tzv. “satoshi” je dnes cennější než některé oficiální fiat měny.

Bitcoin se často hanlivě přezdívá jako “magické, internetové peníze”. Nicméně realita ukazuje, že jeden satoshi (0.00000001 BTC) je aktuálně cennější, než jednotka některých oficiálně přijímaných měn.

Bitcoin cennější než FIAT peníze

Některé oficiální měny, v průběhu psaní tohoto článku, skoro nedosahují ani na jeden “satoshi”:

● 1 íránský riál se rovná 0.00000000310084 BTC.
● 1 vietnamský dong se rovná 0.00000000558906 BTC.
● 1 indonéská rupie se rovná 0.00000000916029 BTC.
● 1 laoský kip se rovná 0.000000015 BTC
● 1 sierro-leonská leone se rovná 0.000000015 BTC
● 1 paraguayský guaraní se rovná 0.00000002 BTC

Skutečnost, že hodnota 0.00000001 BTC je často vyšší než hodnota některých státem vydávaných měn, je opravdu šokující. Kdo nyní může tvrdit, že tyto měny jsou pravými penězi a BTC pouze “těmi magickými, internetovými”? Rhythm na svém Twitter účtu napsal, že takzvané “magické, internetové peníze” se stávají nyní pouze a jen “penězi”:

Bitcoin jako účinná ochrana před inflací?

Bitcoin ukazuje svou dominanci i v ochraně před znehodnocením peněz. Například ve Venezuele, kde stále panuje problém s hyperinflací, se Bitcoin stává dobrou finanční pojistkou a získává na popularitě. A není se čemu divit. Podívejte se na záběry z YouTube. V roce 2018 zde bylo prezentováno, kolik finančních prostředků je zapotřebí pro nákup běžných potravin:

Závěr

Z historie víme, že pro stabilizaci místní měny se často používal americký dolar. Zavedení dolaru však přineslo i mnoho problémů a zejména i politického nátlaku. Bitcoin přináší lidem, žijících v zemích s vysokou mírou inflace, možnost výběru. Již nemusí věřit jenom dolaru, euru nebo jiné světové měně. Mohou si své těžce vydělané finance uložit do kryptoměn a neobávat se, že přes noc bude z jejich peněz méně užitku, než s toaletního papíru. Nejlepší na tom je, že i státy mohou přijmout Bitcoin jako svou hlavní měnu, aby stabilizovaly ekonomiku, a to bez jakýchkoliv společensko-politických závazků.

Jak Bitcoin nadále roste, mnoho států se slabší ekonomikou si začíná pomalu uvědomovat, že tato vedoucí kryptoměna jim může poskytnout nástroj k finanční stabilizaci. Bitcoin tím pádem může být časem považován za digitální rezervní měnu světa.

Co si o tom myslíte? Může se stát Bitcoin nebo jiná kryptoměna světovou rezervní měnou? Velmi rádi si přečteme v komentáři Váš názor.

Co číst dál?

Jak využít ve svůj prospěch situace, kdy trhy klesají – a když rostou?

Zdroj: beincrypto.com

Za článek děkujeme Anatolymu K., který se uchází o post redaktora 🙂

7
Komentujte

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Anatoly KopshinHanzPavelKundomrdRob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kundomrd
Host
Kundomrd

Ale p*ču , tohle svinstvo by se mělo zakázat celosvětově je to nástroj kriminality automaticky kdo vlastní bitcoin by měl být trestně stíhaný jak za tvrdé drogy . Toto zlo co nazývají virtuálními penězi by měli vlády vymazat ze světa pozemského a účinným nástrojem by měl být celosvětový zákaz obchodování na burzách pokud by burzy s tímhle svinstvem obchodovali okamžitě by dostali likvidační pokuty a trestní stíhání k napomáhání financováním terorismu a kriminality kde by hrozilo za obchodování z bicoinem 20 let na tvrdo .A všichni by mohli děkovat bohu že svět se zbavil tohoto virtuálního podvodu a Satoshi by… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Zlé je především Vaše uvažování a jazyk, Kundomrde. Zakázat lidem, co chtějí? Hmmm… Jste aspoň ultralevičák, abyste si neodporoval?

Rob
Host
Rob

Mimochodem… Ani celosvětové zakázání burz neohrožuje fungování Bitcoinu a blockchain. Navíc pořád můžete obchodovat OTC. Protože to nejde vypnout ani ohnout.

Kundomrd
Host
Kundomrd

k čemu by ti bylo OTC když by se vypařilo to co bitcoin pohání a to je kurz jednotky , celoplošný zákaz burz by okamžitě znehodnotil cenu bitcoinu a o to tu právě jde a když bitcoin ztratí své kouzlo v podobě kurzu lidi okamžitě ztratí zájem .

Pavel
Host
Pavel

Už jen váš nick mluví za vše jste zapšklej závistivec protože žádné BTC nevlastníte

Hanz
Host
Hanz

Ochrana pred hyperinflaci je skoro vsechno co se nezkazi… I blba zidle je ochrana pred hyperinflaci.

Anatoly Kopshin
Host

To máte pravdu, jen je zapotřebí myslet i na likviditu dané „ochrany před inflaci“. Židle je super, pokud ji využijete, ale pokud budete potřebovat stůl, nádobí, talíře, tak mnohem jednodušeji to vše pořídíte za něco co je likvidnější a je o to zájem, než za zmíněnou židli.