Společnost Cloudflare představila bránu do sítě Ethereum

0
(0)

Společnost Cloudflare, poskytovatel internetového zabezpečení, nově zavádí Ethereum bránu do svého „Distributed Web Gateway“ toolboxu. Tato brána uživatelům umožňuje komunikovat se sítí Ethereum bez nutnosti instalace dodatečného software. Celý projekt se nazývá Cloudflare Distributed Web Gateway a jeho cílem je rozšířit decentralizovaný webový ekosystém a zvýšit jeho spolehlivost, rychlost a snadnost použití.

Jednoduché použití

Namísto stahování a kryptografického ověřování stovek gigabajtů dat – což je pro zařízení s nízkým výkonem nebo technickými překážkami pro vstup takřka nemožné – brána společnosti Cloudflare umožňuje libovolnému zařízení s přístupem k internetu komunikovat se sítí Ethereum.

Takový setup umožní prozkoumat blockchain a přidat interaktivní prvky stránkám využívajícím Ethereum smart contracts. Ve skutečnosti dává brána uživatelům možnost vkládat nové kontrakty do sítě Ethereum bez nutnosti provozovat uzel. Podepsanou transakci pošlete Cloudflare, ona ji převezme a vloží za vás do sítě, kde ji těžaři potvrdí.

I přes velkou hodnotu, kterou Cloudflare klientům brány přináší, je služba zcela bezplatná. Nick Sullivan, vedoucí oddělení kryptografie společnosti Cloudflare, se k tomu vyjádřil. Tvrdí, že služba je zdarma, jelikož „využívá stávající síť Cloudflaru, která již poskytuje řadu bezplatných služeb.“

Sullivan také poznamenal, že je to prozatím příliš mladý systém na zavedení poplatků. Časem se však jistě objeví možné příležitostí k výnosu.

Rozšíření povědomí o distribuovaném webu

Aktuální cíl společností je poskytnutí přístupu k Ethereum smart kontraktům a rozšíření jejich využití. A to hlavně pro nezasvěcené…

„Poskytnutím brány do sítě Ethereum můžeme běžným uživatelům webu pomoci stát se znalými v oboru kryptoměn. Cílem je, abychom z distribuovaného webu udělali základní součást internetu,“ napsal Jonathan Hoyland ve svém blogu.

V současné době mohou začátečníci na webových stránkách brány pracovat s příkladem aplikace. Ti ambicióznější by se měli rovnou dostat k RPC API, kde je možné provádět prakticky cokoli, co je v síti Ethereum možné. A to od zkoumání smluv až po převod finančních prostředků.

Sullivan přiznal, že i navzdory ambicím překonat překážky distribuovaného výpočetního systému, bere většina uživatelů brány jako hobby. Nemluvě o nespočtu nezávislých bloggerů, webových stránek pro sdílení obrázků a technologů, kteří využívají IFPS bránu společnosti.

„ETH a IPFS jsou velká jména v malém světě – kryptosvětě. Širší publikum tyto technologie nezná příliš dobře a nemusí je správně pochopit,“ řekl Sullivan. „Poskytováním těchto bran chceme zvýšit povědomí o protokolech… abychom vyřešili složité problémy s distribuovaným výpočetním systémem.“

Co číst dál?

Libra – vše co jste chtěli vědět (a nebáli jste se zeptat)

19.6. Video analýza Bitcoinu + náhled na altcoiny

zdroj: coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img