[HODL] Souhrn nejdůležitějších událostí posledního týdne

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Milí čtenáři, jsem rád, že jste si na nás opět udělali čas, v tento odpočinkový den, kdy si většina z vás užívá zaslouženého volna. Kryptomarket nikdy nespí, ale občas to vypadá, že se cena Bitcoinu poněkud zasekla. Často pak následuje prudký pohyb nahoru nebo dolů, přičemž pravděpodobnost bývá odhadována tak 50:50. Dnešní HODL jsem se rozhodl udělat trochu jinak. Místo obvyklého formátu vám přinášíme souhrn nejdůležitějších zpráv a novinek z tohoto týdne.

Souhrn top aktualit uplynulého týdne

Bitcoin se aktuálně obchoduje okolo 3480 USD. Zatím se tak stále drží  na podobných hodnotách, na které se dostal po loňském prudkém průrazu pod dlouhodobý support okolo 6000 dolarů. V minulém díle jsme si představili možný scénář (resp. úrovně), při kterém by mohlo být možné BTC nakoupit za ještě nižší ceny. Zatím si musíme na další průběh počkat. Nechme tedy prozatím kurz stranou a podívejme se společně na souhrn událostí, které nám přinesl tento týden.

BitTorrent vyprodal 5 % tokenů na Binance

Netrvalo to ani 15 minut a všechny tokeny BTT se vyprodaly. Když říkám všechny, tak to ovšem zdaleka není přesné. Na Binance Launchpad bylo totiž umístěno k prodeji jen 50 mld. těchto TRC-10 tokenů. Celkové množství BTT tokenů přitom bude téměř bilion (990 mld.), což je bezmála 20krát tolik.

Aktuálně se 1 BTT obchoduje asi za 0,000527 USD, přičemž kurz při zahájení prodeje byl 0,00012. Následovat budou airdropy pro držitele TRONu. Na ten první se můžete těšit již 11. února a to v poměru 0,11 BTT na 1 TRX. Následovat budou měsíční airdropy v asi 12krát menším poměru než ten první. Nakupovat nyní TRX za účelem získání airdropu bych vám nedoporučil. Při investici 100 USD do TRONu byste za rok airdropem získali zhruba 850 BTT v celkové současné tržní hodnotě cca 0,46 USD (~0,5 %).

Binance přijímá platební karty

Navzdory poměrně vysokým poplatkům (3,5 %; min. 10 USD) za použití platební karty, se jistě najde velké množství uživatelů, kteří tuto možnost využijí. Důležitější je samotný fakt, že tato burza začíná přijímat fiat peníze, čímž zároveň tak trochu vrací úder Coinbase, která v nedávné době začala přidávat do obchodování některé altcoiny. Prozatím má stále smysl používat na páry s eurem Coinbase, a následně pak nakoupit altcoiny na Binance. Nezapomeňte však ani na skryté bankovní poplatky při mezinárodních platbách.

Hacky burz jsou stále na pořadu dne

V nedávné době se vyrojilo hned několik zpráv, ve kterých figurovaly burzy a ukradené kryptoměny. Jen v roce 2018 bylo přitom podle údajů analytiků společnosti CipherTrace odcizeno z krytoburz více než 950 mil. dolarů, což je 3krát tolik než v roce 2017. Některé burzy na to reagují tím, že začínají na zvyšování bezpečnosti spolupracovat mezi sebou. Stále platí, že musíte být při nákupu obezřetní především vy sami a pokud to jde, tak nikdy nenechávat větší finanční obnos na burze.

Fidelity pokračuje podle plánu

Již během pouhých dvou měsíců by měla být platforma „Bitcoin custody service” pro institucionální investory hotová, slibuje Fidelity Digital Assets. Podle dřívějších vyjádření chtějí pro velké hráče vytvořit vysoce likvidní kryptoburzu, na které si budou moct nakoupit Bitcoin a Ethereum. Jde o obrovskou investiční společnost, která má veškeré potřebné zkušenosti a renomé k tomu, aby na kryptomarket skutečně přilákala investory disponující brutálním množstvím kapitálu. Aktuálně jde o poměrně silně pozitivní fundament a osobně jsem velmi zvědavý, jaký vliv to bude mít na ceny kryptoměn.

Investoři utíkají do zlata, akciový trh se mezitím zotavuje

Během tohoto týdne jsme také zaznamenali zprávu o údajném odchodu kryptoinvestorů do zlata. Zlato přitom představuje bezpečný přístav zejména v dobách, kdy to s ekonomikou či státní měnou nevypadá růžově. Během krize cena zlata poroste. Stále však není jisté, kdy se ekonomický cyklus skutečně přetočí do stádia recese, resp. krize.

Podle nejnovější analýzy našich traderů, na S&P 500, což je index amerických akciových trhů založený na kapitalizaci 500 největších společností zalistovaných na burzách NYSE či NASDAQ, došlo k proražení důležité rezistence. Můžeme pravděpodobně čekat další růst. Toto překvapení má na svědomí zpráva, že FED nebude zvyšovat úrokové sazby.

Závěr

Nevím jak vy, ale já začínám mít takový neurčitý pocit, že se na kryptomarketu i na akciových a komoditních trzích začíná dít něco velmi zajímavého. V následujících měsících a letech bychom mohli být svědky toho, jaké místo kryptoměny zaujmou ve světové ekonomice. Snad se do té doby podaří výrazně zvýšit bezpečnost na tomto investičním „divokém západě”. Souhrn nejdůležitějších zpráv a novinek za uplynulý týden je u konce. Vaše názory a komentáře nám můžete jako vždy nechat v diskuzi dole pod článkem. HODLu zdar! 🙂

-Kytka

Co číst dále?

[Skandál] Masivní růst japonské ekonomiky je lež! – Zemi to bude stát $ 800 miliard

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Binance…..btt 0.0000720 tzn 600 %

spot_img