Na kolik peněz si přišli podvodníci v roce 2018 a jak chtějí zaútočit nyní

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Podle údajů zveřejněných společností CipherTrace si podvodníci v minulém roce přišli na zhruba 1,7 miliardy dolarů v kryptoměnách.

Z toho více než 950 milionů amerických dolarů bylo ukradeno na kryptoburzách, což je více než trojnásobek oproti roku 2017.

O 725 milionů připravili podvodníci investory v Ponziho schématech, exit scamech a neseriózních ICO.

SIM Swapping

Společnost CipherTrace se také zmínila, co nyní vidí jako největší hrozby. Na prvním místě je SIM swapping, což je druh krádeže identity, který spočívá v převzetí kontroly nad telefonním číslem oběti, obvykle za účelem získání přístupu k dvoufaktorovým autentizačním kódům (2FA).

Crypto Dusting

Mezi další hrozby patří kryptodusting. Jedná se o rozesílání takřka mizivých částek na obrovské množství náhodných BTC nebo jiných adres. Možná vás to z počátku potěší, ale my už víme, že to zas tak skvělé není. Mini částky pocházejí totiž z pochybných zdrojů. Například rozesílají Bitcoiny získané z trestné činnosti a vy se tak můžete dostat do problémů. Minimálně bude vaše adresa spojena s nějakým kryptomixérem nebo se zločineckou peněženkou. Co z toho mají oni? Marketingovou kampaň. Coiny vám totiž dorazí například se zprávou (reklamou), abyste použili nějaký kryptomixér či službu. Zatímco na Googlu by dali za klíčové slovo třeba dolar nebo by to tam propagovat nemohli vůbec, zde jim stačí třeba jen jeden satoshi, aby vás oslovili.

Závěr

Buďte obezřetní, podvodníci si na vás totiž chystají nové a lepší zbraně. Doporučujeme také projít článek níže.

Bezpečnostní pravidla v neregulovaném světě kryptoměn

Zdroj:
chepicap.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img