Tokeny Bittorentu se vyprodaly za pár minut

0
(0)

Obsah

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Včera (28.1.2019) skončil prodej BitTorrent tokenu (BTT) na Binance Launchpad. Firma získá 7,1 milionu dolarů a vyprodala 50 miliard tokenů za méně než 15 minut. Binance oznámila konec prodeje na svém blogu.

BitTorrent je protokol pro sdílení peer-to-peer souborů, který uživatelům umožňuje distribuovat soubory jako hudbu nebo video přes internet. Veřejnosti byl představen již v roce 2001 a je považován za první decentralizovaný internetový protokol s rozsáhlou celosvětovou aplikací.

BTT byl založen na tokenu Tron TRC-10. Každý token měl hodnotu 0,00012 dolaru.

Podle dřívějšího tiskového oznámení budou mít uživatelé BitTorrentu možnost získat odměny za nahrání a sdílení souborů v tokenech BTT.

Závěr

Prozatím to vypadá, že spojení Tronu a BitTorrentu nese ovoce. Nutno ale podotknout, že někteří analytici nyní hovoří o cenovém vrcholu, a pokud se nepodaří do trhu nalákat nové uživatele a investory, mohla by jít cena dolů.

[Zprávy] V roce 2018 kryptozločinci ukradli 1 miliardu dolarů • Hlavní kryptoburzy se spojily, aby zabránily manipulaci trhu a praní peněz…

Zdroj:
newsbtc.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

Tohle mýslíš vážně!!!!??? Tokeny BTT se budou prodávat postupně a to do roku 2025!!! Tohle byla první várka!!! Už jsem to tu psal včera : https://kryptomagazin.cz/spravy-cinski-bitcoin-taziari-su-stale-velmi-ziskovi-%e2%80%a2-20-najvacsich-svetovych-bank-zacleni-roku-2019-xrp-svojich-transakcii/ A s tou cenou je to právě naopak !!!! OMG !!! Takové FUD !!!!

Analytici nyní hovoří o cenovém vrcholu …… kteří ??? 😀

Míra

aby jsi se z toho nerozplakal ty OMGu 🙂

Petr

Mira …..pokud chci vkládat jakékoliv příspěvky či články měl bych si v prvé řadě o tom zjistit čím jak nejvíce . A ne vařit z vody a přitom dělat že sebe …. navíc pokud ti někdo oponuje ber to jako výzvu a pouč se z toho ….. je lepší od hlupáka dostávat rady než od chytrého lži…nic proti Matuszinskemu dává tady pěkně články ale tento mu nevyšel taková je pravda.

Petr

Ježíši ať si to někdo nevezme osobně to byl bonmot toho hlupáka jsem nemyslel nikoho konkrétního.

Petr

0.000580 usdt to budou ti análnici asi kuchaři a nebo pekaři ?

MFN

souhlas. Už se z toho stává takové krypto-bravíčko, kde člověk může věřit, tak maximálně tečce na konci článku.

Petr

Darek to žeš kapke posroł…..

Václav

ON už po dnešku ani ten koláč na který jsem dával odkaz ve svém druhém komentáři neplatí. Distribuce BTT a procententuální rozdělení bylo změněno, protože každému kdo chtěl koupit BTT a měl na něj nárok. Bylo zpětně vyplaceno 5000 BTT. Jako reakce na přetížení burzy binance a způsobené problémy při prodeji. Už nyní tam jsoi tweety které volají po druhém kole…

https://twitter.com/justinsuntron/status/1090488141247463424

Petr

Václav….nevím dnes mi na binance přišla ráno zpráva něco v 10h 31.1 2018 ale snaží jsem to a nemohu to najít.myslim ze je to další kolo

Petr

Fellow Binancians,

Binance will open trading for BTT/BNB, BTT/BTC and BTT/USDT trading pairs at 2019/01/31 10:00 AM (UTC). Users can now start depositing BTT in preparation for trading.

Binance has completed the distribution of BTT to all successful Binance Launchpad participants You may confirm receipt of these tokens via the “Distribution History” page in the User Center.

Additionally, BitTorrent (BTT) has completed an airdrop of 5,000 BTT to all users that were eligible but unsuccessful in purchasing BTT on Binance Launchpad. We thank you for your continued support.

To learn more about the BitTorrent (BTT) project, read our in-depth Binance Research Report on BTT.

Note: To view your BTT balances, please ensure you have not selected “Hide small assets” in your Funds page.

Details:

About BitTorrent(BTT)FeesRules

Risk warning: Cryptocurrency investment is subject to high market risk. Please make your investments cautiously. Binance will make best efforts to choose high quality coins, but will not be responsible for your investment losses.

Thanks for your support!

Binance Team

2019/01/30

Václav

Ne ne, to není další kolo. Otvírají nové obchodní páry pro bittorent na burze:
31. 01 . 2019 BTT/BNB, BTT/BTC a BTT/USD.

A pak je tam odstavec to o čem jsem psal výše: ukončení airdrop 5000BTT pro ty co neuspěli díky přetížení burzy. A samozřejmě upozornění na to že investice do krypta jsou rizikove bla bla bla …..

Václav

V podstatě to znamená, že další kolo už, ani nebude. Nehledě na poptávkové tweety po BTT a druhém kole. Binance rovnou utvoří obchodní páry a tím vytvoří rovnou možnost obchodu s BTT a už bude jen na těch co již vlastí BTT zda budou chtít obchodovat a tak uspokojit poptavku z tweetu přímo na burze. Předpokládám že ti co včera nakoupili. Tak mezi nimi jsou spekulanti s vyšším množstvím BTT. Takže obchodovat se určitě BTT bude…. Otazka je jaká bude výše počáteční ceny…

Petr

Jj teď už to vím říkal jsem že mi to přišlo včera jako horká novinka ale než jsem to přelouskal smázl jsem si to A nemohl najít ,až teď jsem to zase našel ? a konečně přeložil správně. Moje angličtina je velmi slaba ale díky bohu shoduje se to s tím co píšeš.?

Rob

Nechápu, proč lidé řeší tento airdrop přes Binance? Vždyť je to tak zbytečný a navíc BTT má přicházet ve vlnách v dlouhodobých cyklech. To si tam chtějí TRX mince nechat dlouhodobě? To zase bude povyku, až se hackeři zaměří na Binance/TRX/BTT a zase ty lidi o všechno přijdou… A můžou si za to přitom sami svou pohodlností. Já když to vidím, tak těm hackerům to štěstí začínám normálně přát. Na druhou stranu je mi opravdu líto traderů, protože je jasné, že k denním obchodům potřebují mít na burzách kapitál. Jenže doba na to ještě úplně neuzrála. Tohle se má dělat třeba na Waves platformě, ale ne na centralizované burze. Jasně, likviditu lépe poskytuje Binance, ale bohužel také můžete o všechno přijít a s vysokou pravděpodobností se tak i stane. Osobně bych si nějaké BTT tokeny na TRONu nechal s ledovým klidem ujít, kdyby bylo nutné kvůli tomu držet mince v cizích peněženkách. Fyzické peníze také neskladuji v cizí peněžence. Normální by mělo být NAKOUPIT NA BURZE A ODPOKLONKOVAT SE, pokud nejsem vlastníkem klíčů, což jde pouze s DEX burzami. Tuhle lehkovážnost lidí opravdu nechápu. A to i přes fakt, že Binance patří k těm nejlepším. Vždyť bezpečí je jedním z hlavních benefitů kryptoměn. Copak to nikdo nechápe? Až ty směnárny, podporující BTT airdrop, někdo udělá, případné ztráty budou jen a pouze výsledkem hlouposti lidí, kteří stále ještě nepochopili, jak se s kryptoměnami zachází. A přitom kvůli nějakému BTT… Na druhou stranu alespoň se mince přesunou k někomu chytřejšímu, což může být ve finále plus.

Václav

Proč? Přeci pro zisk. Nakoupili aby dál prodali. BTT ve vlnách je určené, už jen pro investory Tronu. A je jedno kolik jich v peněžence mají. Tím že máš jediný Tron máš nárok na airdrop. Právě toto má zajistit růst ceny Tronu v následujících pěti letech. Alespoň takto jsem to něják zachytil v jedné ze zpráv před několika dny. Slibují si od toho asi nový příliv investorů do tronu. A zároveň je to pobídka pro současné majitele Tronu. Pořád nad tím přemýšlím zda do toho pujdu nebo ne. První 11 února 2019 asi nechám být a uvidím jak se to celé vyvine… nejspíš. Ale ještě nejsem rozhodnut.

February 11, 2019: Initial airdrop of 10,890,000,000 BTT
March 11, 2019 — February 11, 2020: Amount of BTT airdropped on the 11th of each month: 990,000,000
March 11, 2020 — February 11, 2021: Amount of BTT airdropped on the 11th of each month: 1,072,500,000
March 11, 2021 — February 11, 2022: Amount of BTT airdropped on the 11th of each month: 1,155,000,000
March 11, 2022 — February 11, 2023: Amount of BTT airdropped on the 11th of each month: 1,237,500,
March 11, 2023 — February 11, 2024: Amount of BTT airdropped on the 11th of each month: 1,320,000,000
March 11, 2024 — February 11, 2025: Amount of BTT airdropped on the 11th of each month: 1,402,500,000

Rob

Díky za odpověď, Václave. Zdá se tedy, že mi něco uniklo. Ono se tedy zřejmě nejednalo o airdrop v pravém slova smyslu, ale o vytvoření měnových párů pro BTT, které fungovaly jen omezenou dobu? Pokud je to tak, potom úvodní část mého příspěvku neplatí. Za zbytkem si však stojím. Nicméně máte pravdu, první airdrop pro držitele mincí TRX se odehraje až 11.2. a tuším, že držitelé mincí TRX získají mince BTT v poměru ~1:10 nebo taknějak.

Jinak co se týče Tronu samotného, pak opravdu nelze říci, jak si tento coin povede během let. Ono se to dnes nedá říci o žádném coinu. Člověk si může akorát něco myslet. Jedná se tedy stále o spekulaci nejhrubšího zrna. Konsensus pro ochranu sítě je PoS, přičemž nutno podotknout, že odměny za “stakování” mohou být i poměrně štědré. Komunita je veliká a opravdu jede. Tron má také fungující oficiální support na Telegramu. Podle mě je to prostě jedna ze slibných kryptoměn 2.0 s ohromnou propustností blockchainu při aktuálním zatížení sítě. Pokud by došlo k nějakému výraznějšímu zatížení, je otázkou, jak se s tím popasuje. Strop je, tuším, na 3000tps. Dnes trvá transakce z peněženky do peněženky asi vteřinu. Bez přehánění. Osobně považuji Tron za technologii s potenciálem nejen technologickým, ale i co do PR a právě té podpory. Avšak podle mně stále existují technologicky vyspělejší a lepší kryptoměny, které si ale, co se týče kurzu, nevedou zdaleka tak dobře.

Rozhodnutí nechám na Vás. I neinvestice se může vyplatit.

Rob

Jak tak koukám na TRX, osobně bych ho teď nekupoval. Přijde mi, že je kolem něho dost humbuku a myslím, že bude padat. Dal bych tomu měsíc dva minimálně, pokud o tom uvažujete. Po růstu přichází pád a čím více se nadhodnotí, tím hlouběji ho pak trh pod tlakem medvěda podhodnotí. Proto není ani pro kryptoměny dobře, když je lidé kupují příliš draze. Ve chvíli propadu bych o něm možná uvažoval. Podle mě bude přeceněn i token BTT. Otázkou je, jakou přidanou hodnotu obě mince budou v té záplavě konkurence opravdu mít. Pravdou zůstává, že Tron umí udělat PR. A to samo o sobě jistou přidanou hodnotou je, ale není to vše. Těší mě, že TRC-10 token bude zalistován na Binance. Není ale takovým technologickým průlomem, aby si člověk řekl “jo, jedině tudy vede cesta”. Nejdůležitější je podle mně zodpovědět si otázku, proč je právě to či ono nepostradatelně důležité pro lidstvo.

Václav

Otázku investyce do Tronu mám pořešenou. Řešil jsem již v říjen/listopadu minulého roku. BTT zjevně obdržím i když je nebudu chtít 🙂

A máš pravdu. Dneska jsme stále všichni spekulanti.”A záruka zisku nikde”.(Záměrně jsem to dal do uvozovek, protože pokud bych nyní prodal Tron, který mám v držení, už tam mám zisk.) Dále je otázka zda kryptoměny budou přijaty tak jako byl přijat samotný BCH. Protože o BCH, už to dnes můžeme říci bez nadsázky a s určitostí.

Potencionální investor by si měl uvědomit, že do budoucna přežijí s největší pravděpodobností ty kryptoměny, které se dnes masivně obchodují na burzách popřípadě se později oběví na Bakktu, NASDAQ a podobně. Snad se toho dočkáme…. Tedy za předpokladu že budou mít využití a budou přijaty.

Například: Ripple/XRP a na hlavu porožený Staller Lumans oba se zaměřují na bankovnictví…. Hlavní prim hrají dvě spodní tabulky: Vývojář a Sociální statistika a pak některé horní řádky. Z čehož vyplývá, že i když Staller je do transakcí tuším možná rychlejší a určitě levnější. (Pokud se mýlím, tak mě klidně opravte). Tak nemá takovou komunitu a hlavně marketing a management. Tam kam se nacpe Ripple se už Staller nedostane a nebo to bude mít dvojnásob těžší.

https://www.coingecko.com/en/coins/compare?coin_ids=stellar,ripple

To samé platí v případě : Tron, EOS a Qtum
Tron co se týká TPS je nejslabší, ale má Justina Suna a silnou komunitu. A udájně k přetížení sitě nedojde . Bude/Je? vytvořen vedlejší řetězec offline a transakce se z tohoto řetěz dopíší na BCH Tronu zpětně po zapnutí řetězce do online. Jak to funguje v praxi nevím. Ale údajně by to mělo být pořešeno.

EOS 4000TPS. U EOSU mi chybí mediální ustřední postava. Ale protože, byl v podstatě první na trhu z těch tří tak jede. Má komunitu a má tržní kapitalizaci.

Qtum- údajně přes 10000TPS ty dva strčí technologicky naprosto do kapsi. Ale ,malá tržní kapitalizace, malá komunita oproti zmíněným dvěma a naprosto slabý marketing a menagement. Bez ústřední mediální postavy. Naprosto “zatím” nevyužitý potenciál. Nevím, nevím… aby mu neujel vlak…

https://www.coingecko.com/en/coins/compare?coin_ids=qtum,tron,eos

Petr

V tuto chvíli binance BTT/usdt 0,0004800

Takže 0.000120usd váš vrchol rozdíl 350% up

spot_img