GXChain-ICO projekt roku 2017 uzavřen!

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Čínská vláda nechala údajně uzavřít jeden z nejpopulárnějších ICO projektů roku 2017. Projekt GXChain byl jedním z mála legitimních projektů v záplavě ICO scamů v roce 2017 a na svém vrcholu měl tržní kapitalizaci přes 600 milionů USD.

Dovey Wan

Tuto informaci zveřejnila na svém twitterovém účtu Dovey Wan, zakládající partnerka investiční společnosti založené na blockchainu Primitive Ventures. Tweetovala zde fotografii zapečetěných dveří kanceláře, pravděpodobně ze strany čínské policie.

dveře, pečeť
zdroj: twitter.com

Na Twitteru pak Dovey Wan uvedla:

„Další vysoce postavený ICO projekt roku 2017 GXChain (GXC) byl právě uzavřen čínskou policií.

GXChain byl dříve velmi ceněných projektem s tržní kapitalizací přes 600 milionů dolarů (i nyní stále drží 48 milionů USD) a je považován za jeden z mála legitimních ICO projektů.“

GXChain

GXChain (GXC) je decentralizovaná výměna dat založená na blockchainu, jejímž cílem je vytvořit most mezi zdroji dat uvolněnými na různých platformách a realizovat vzájemné obchodování a sdílení dat mezi všemi druhy organizací nebo agentur.

Wan dodává, že nemá ponětí, proč byl zrovna tento ICO projekt uzavřen policií. Ale domnívá se, že to může být právě oblast, ve které se projekt pohybuje – obchod s daty a osobními údaji. Wan na Twitteru dodala:

„Nemám ponětí, proč policie podnikla kroky právě proti GXChain, namísto těch dalších 10 000 podvodných projektů, které v Číně fungují. GXChain byl legitimní projekt, měl své funkční zázemí a obchod. Spouštěčem může být jejich datový obchod, prodávají zpracované osobní úvěrové údaje, což je v Číně vysoce citlivá oblast.“

twitter
zdroj: twitter.com

Klesající cena

Jakmile se v tisku objevily první zprávy o tom, že kanceláře GXChain byly uzavřeny čínskou policií, začala cena tokenu klesat. V souvislosti se zveřejňováním dalších oficiálních zpráv týkajících se tohoto zákroku lze předpokládat, že cena tohoto krypta bude i nadále klesat a v konečném důsledku by společnost mohla čelit krizi likvidity, protože kupující zcela zmizí.

Začátkem srpna se token GXC obchodoval zhruba na ceně 1,5 USD a patřil do TOP 100 kryptoměn dle CoinMarketCap. Dnes se již cena propadla až k hranici 0,53 USD a GXChain drží 102 pozici mezi kryptoměnami. Pokud tento masivní pokles bude pokračovat i v následujících dnech, propadne se cena krypta postupně až k nule, jakmile bude likvidita vyčerpána.

CoinMarketCap
zdroj: CoinMarketCap

Závěr

Není žádným tajemstvím, že čínské úřady nejsou velkými přáteli kryptoměn, ale proč se rozhodli namířit represe směrem ke společnosti GXChain namísto jiných daleko stinnějších kryptografických projektů, které se nacházejí v Číně, stále zůstává záhadou.

Ani společnost GXChain dosud nevydala žádné oficiální prohlášení týkající se této záležitosti. Nezbývá tedy než vyčkat na události následujících dní, které dle mého názoru nebudou vůbec růžové.

Co číst dále?

Spuštění Libry ve druhé polovině roku 2020

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img