Oběti čínského scamu obviňují Justina Suna ze spoluúčasti

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Generální ředitel společnosti TRON Justin Sun je obviněn z podání zavádějících informací investorům. Investory stál tento podvod 30 milionů dolarů.

Ponzi v Číně

Tron je v Číně známý pod jménem „Wave Field“. Toho využili podvodníci a na této platformě zřídili Ponzi s podobným názvem „Wave Field Super Community“. Podvodníkům se povedlo nalákat tisíce investorů, kteří důvěřovali této platformě, ta však náhle minulý týden zavřela.

Podvod tak stál investory 200 milionů čínských juanů, v přepočtu 30 milionů USD a vedl k nejméně jedné sebevraždě.

Investoři jsou rozzuřeni, že Sun se jasně nevyjádřil k tomu, že Tron a BitTorrent nemají nic společného s tímto podvodným Ponzi a také tvrdí, že společnost Tron těžila z nevědomí investorů a také nepřímo profitovala ze zvýšeného zájmu o svou kryptoměnu.

Wave Field Super Community

„Wave Field Super Community“, která byla uvedena na trh v lednu tohoto roku, prohlašovala, že je jednou ze “Super representatives” Tronu, jeden z 27 uzlů sítě se speciálním statusem. Oběti uvedly, že požadovaly potvrzení pravdivosti tohoto prohlášení od Suna, ale ten se k tomu vůbec nevyjádřil.

Justin Sun odpověděl až 5. července po uzavření webové stránky Wave Field Super Community. Varoval před podvodnými systémy parazitujícími na společnosti TRON, BitTorrent nebo uTorrent. Nicméně se nezmínil jmenovitě o podvodu „Wave Field Super Community“.

Závěr

Svět kryptoměn je svět, kde je každý zodpovědný za svá rozhodnutí sám. Zatím neexistují globální regulace nebo úřady, které by na dění v kryptu dohlížely – otázka je, jestli by to bylo vůbec žádoucí. Proto je důležité se vzdělávat a neustále si dávat pozor, protože to za vás nikdo neudělá a pokud o prostředky kvůli podvodu přijdete, už vám je nikdo většinou nevrátí. O podvodech píšeme často pro výstrahu a poučení, můžete si přečíst některé z našich dalších článků na toto téma.

Co číst dál?

Jak se chránit před nástrahami v kryptosvětě

Zdroj: Decrypt.co

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Nemají kupovat sračky. Každého věc.

spot_img