Do Ruska denně proudí čínské miliony. V Tetheru.

0
(0)

Čínští obchodníci denně nakoupí asi 30 milionů dolarů (USDT) z moskevských měnových burz. Pomocí kryptoměny poté odesílají peníze zpět do Číny, kde je pro vládu obtížné částky v kryptu kontrolovat.

Dříve se k tomu používal Bitcoin, ale to se stalo problematické kvůli divokým pohybům kurzu. Bitcoin tak nahradil Tether, který drží kurz s americkým dolarem. Ohledně zajištění Tetheru se vedou debaty, v praxi však nejistota používání měny neomezuje. „Ve skutečnosti nikdo nezajímá, zda je kryptoměna zajištěna nebo ne,“ říká moskevský obchodník.

Olegovo podnikání

Přístroje na počítání hotovosti v moskevských mrakodrapech, kde sídlí firmy obchodující s kryptoměnami, jedou na plné obrátky. Zdroj, který si nepřál být jmenován, říkejme mu například Oleg, řekl: “Můžete to slyšet 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.”

Podnikání probíhá hladce díky neustálému přílivu čínského kapitálu. Podle Olegova tvrzení OTC burza prodává krypto v hodnotě asi tří milionů dolarů každý den, z čehož většina odchází do Číny. Oleg inkasuje pouze 20% tržeb za Bitcoiny. Zbývajících 80% Oleg utrží za token známý jako Tether, nebo také USDT.

Moskevské obchody

Obchodníci v Moskvě tvrdí, že denní objem nakoupený čínskými podniky a podnikateli může dosáhnout až 30 milionů dolarů.

“Čínští podnikatelé hromadí v Moskvě spoustu peněz a potřebují Tether, aby je mohli převést do Číny,” řekla Maya Shakhnazarova, vedoucí OTC obchodování v moskevské kanceláři, obsluhující klienty singapurské kryptoburzy Huobi Global.

Obchod probíhá jednoduše. Klient přinese hotovost, zkontrolujeme ji, a když se dohodneme na ceně, je hotovo. Klient předá hotovost a adresu peněženky a prodejce následně odešle USDT do peněženky.” Navzdory dlouhotrvající nejistotě ohledně hodnoty, kterou ještě přitvrzuje soudní řízení prokurátora státu New York proti samotné společnosti Tether, se token obvykle obchoduje kolem 1 USD.

Tether našel využití

Tether má obvyklé výhody kryptoměn – není limitovaný počtem peněz a je možné ho téměř okamžitě zaslat kamkoliv na světě. To vše bez problémů s převozem hotovosti přes hranice států.

Čínští obchodníci na šedém trhu se k používání kryptoměn uchýlili v době medvědího trhu. Cena rostla a tak mohli při převodech vydělat nějaké peníze navíc. Klesající hodnota Bitcoinu to však zarazila, Bitcoin dokonce ztrácel hodnotu během procesu převodu a jeho používání se stalo riskantním. Jak se cena snižovala, používání Tetheru, vázaného na USD se stalo pohodlnějším. V Číně je po USDT poptávka a je velmi likvidní.

Závěr

Znovu vidíme schéma, kdy jednotlivci obcházejí stále přísnější státní dozor nad finančními trhy. Zakazování burz a držení kryptoměn jen zvyšuje hodnotu dané měny, ale samotnou schopnost přenést hodnotu neztrácejí. Je tedy otázka, nakolik jsou tyto státní snahy o regulaci přínosné.

Co číst dále?

[Zprávy] • BTC nikdy nebude pod 6000 USD • Makro data také pro růst cen • a další novinky dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img