Bloomberg Intelligence: Bitcoin konsoliduje, 100k USD není otázkou zda, ale kdy

5
(8)

Zprávy a souhrny

Výhled pro Bitcoin na rok 2022 je podle Bloomberg Intelligence vysoce býčí. Ve své nejnovější zprávě BI tvrdí, že Bitcoin se zdá být usazen na trajektorii mířící k 100 000 dolarů v nadcházejícím roce. Navíc směřuje k tomu, aby se stal „globálním digitálním zajištěním“.

V současné době zpráva popisuje situace na Bitcoinu (BTC) jako konsolidující se býčí trh. Její autoři očekávají, že tento trend bude pokračovat i v příštím roce, když se Bitcoin vymaní z pásma 40 000 až 70 000 USD. Myslí si to proto, že trh se do značné míry zbavil všech faktorů, které hrály roli v jeho 50% korekci směrem dolů na začátku tohoto roku, zejména pak zákazu těžby v Číně.

Bloomberg: 100 000 USD za Bitcoin v příštím roce

Po dosažení 70 000 USD by pak měl Bitcoin v dalším roce zamířit k ceně 100 000 dolarů za minci. Analytici Bloomberg tento scenář vidí jako důsledek působení poptávky a nabídky na trhu s bitcoiny. Ve zprávě se píše:

„Zdá se, že Bitcoin je na trajektorii k 100 000 USD. Vidíme to spíše jako otázku času, zejména kvůli ekonomickým základům rostoucí poptávky oproti klesající nabídce“

Jako vysoce indikativní je pak zmiňována skutečnost, že Bitcoin postupuje směrem k mainstreamovějšímu přijetí v mnoha zemích včetně USA, Kanady, Salvadoru a v celé Evropě. Očekává, že když se rostoucí přijetí a povědomí spojí s klesající volatilitou a emisí Bitcoinu, cena se chtě nechtě zvýší.

Dalším faktorem, který by měl hrát klíčovou roli při zvyšování atraktivity investic do Bitcoinu, je větší srozumitelnost regulace a úprava měnové politiky USA. Zpráva uvedla, že v příštím roce by se USA mohly stát otevřenějšími vůči kryptoměnám, neboť se chystá několik podrobnějších právních předpisů pro toto odvětví.

Dodává, že situace, kdy krok Federálního rezervního systému ke zpřísnění měnové politiky povede ke krachu na akciovém trhu, by mohla být v konečném důsledku pro Bitcoin velmi příznivá.

„Hlavní silou, která zvrátí očekávání zpřísnění Federálního rezervního systému v roce 2022, je pokles akciového trhu, což může být pro Bitcoin tak trochu výhra […] v situaci, kdy klesající ceny akcií tlačí na výnosy dluhopisů a motivují k větší likviditě centrálních bank, z toho může kryptoměna vyjít jako největší vítěz“

Závěr

Autoři se věnují i druhé největší digitální měně, Ethereu (ETH). I tady jsou ve svých predikcích pro rok 2022 velmi optimističtí. Tvrdí, že cena 4 000 USD za ETH, která byla dříve úrovní odporu, je nyní jeho úrovní podpory, „a může působit jako klíčový pivot pro rok 2022“. Přesto však BI varuje, že cena Etherea může v 1. polovině roku 2022 zaznamenat až 60% pokles, než bude pokračovat v růstu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Zase úvahy, které nemají reálný ekonomicky základ, ale je potřeba zmínit, že ETH může v první polovině příštího roku padnout o 60%, aby to vypadalo, že ví, o čem mluví 😀

Fantom

Předpověď bude nakonec napůl úspěšná – propad se potvrdí a růst ne. 🙂

bkf1

No hlavně vůbec nemůžeme vědět, jak to bude, můžeme si jen tipnout. BTC klidně „umí“ i to, že i když by do něj vráželi i senioři celý svůj důchod, tak stejně zvládne dump třeba na těch 40. Je to prostě adrenalin 😀

Fantom

Takhle je to ale potřeba brát. Je to „megarisk“ a ne „zajištění“. Ale jako hra to je vážně zábava. 🙂

bkf1

{null}

Poslední editace 11 měsíců před přes bkf1
Karel

haha kryptoměny pro tupce ,ti co to naprogramovali a proreklamovali ,věděli co dělali ,zaměřeno na blby ,co jich je čím dál víc ,haha

Standa

Karle, .. Vy jste ale hlava!! Jste fakt tak hloupej, nebo jen jeden z těch nasranejch kvůli tomu, že sám máte holou zadnici?

Karel

holou zadnici máme všichni,jestli jste si nevšiml ještě

U.R.N.A

Jen vy, já ne 🙂 Takze jste opravdu jen blb co ma holou zádel

Reklama: