Binance a Rusko se spojily pro regulační politiku

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Populární kryptoburza Binance se připojila k Asociaci ruských bank, protože země směřuje k vybudování celostátního regulačního rámce pro dohled nad kryptoměnovými aktivitami ve své jurisdikci.

Binance se připojila k Asociaci ruských bank

Arab News informovaly, že společnost Binance patřící Changpeng Zhaovi se spojila s Asociací ruských bank. Očekává se, že kryptoburza přispěje znalostmi a poradenstvím asociaci zaměřené na rozvoj regulačních politik pro odvětví digitálních měn v Rusku.

Podle zpráv Asociace ruských bank, která zahrnuje více než 300 poskytovatelů finančních služeb, spustila oddělení věnované komunikaci s federálními úřady ohledně rozvíjejícího se krypto prostoru. Takzvané Expertní centrum pro digitální finanční aktiva a digitální měny bylo oficiálně oznámeno v pátek (18. února 2022).

Úředníci uvedli, že sdružení bylo vytvořeno také za účelem přípravy odborného posudku o obratu virtuálních aktiv. Kromě oznámení vzniku nového expertního centra byla do jeho čela jmenována ředitelka ruské společnosti Binance Olga Goncharova, která je odbornicí v této oblasti.

Ředitel Binance pro východní Evropu Gleb Kostarev potvrdil, že největší světová kryptoburza podle objemu obchodů skutečně vstoupila do Asociace ruských bank. Kostarev také prozradil, že Binance se stává první platformou digitálních měn, která úzce spolupracuje s tradičním finančním systémem země.

Kostarev dále dodal, že země představuje pro Binance klíčový opěrný bod, neboť burza směřuje k nabízení svých služeb v této jurisdikci a upevňuje svou dominanci v regionu. Podle komentářů zástupců Binance má burza za cíl využít ruský roční objem transakcí s kryptoměnami ve výši 5 miliard dolarů.

Rusko blíže ke standardizovanému regulačnímu rámci pro kryptoměny

Prezident Vladimir Putin údajně pověřil regulační orgány, aby dosáhly dohody ohledně navrhované legislativy pro regulaci kryptoměn na začátku února 2022. Putin se vyjádřil, že Rusko by mohlo mít z přijímání kryptoměn prospěch. Země se také rychle stává těžební autoritou bitcoinu (BTC) a v současné době se podílí 11,2 % na celosvětovém hash rate.

Oznámení týkající se společnosti Binance také přibližuje ruské úřady k zavedení regulačního dohledu nad kryptoměnami. Ačkoli rétorika centrální banky země trvá na tom, že zákaz kryptoměn zůstává bezpečnější variantou, konsensus mezi ruským ministerstvem financí a federální vládou se v současné době přiklání spíše k regulaci.

Ve snaze prosadit legalizaci předložilo ruské ministerstvo financí v pondělí (21. února 2022) první návrh kryptoregulativy. Návrh zákona navrhuje, aby burzy musely před zahájením činnosti na území Ruska získat licenci pro finanční podnikání.

Návrh také navrhuje, aby krypto bylo přijímáno jako investiční nástroj, a nikoli jako platební metoda. Kromě toho budou stanoveny limity pro jednotlivé investice na roční bázi. O limitech bude podle návrhu zákona rozhodovat test finanční gramotnosti, který budou kryptoburzy provádět před nástupem zákazníků.

Kromě toho ministerstvo financí navrhuje přísné ověřování „know-your-customer“ (KYC) předtím, než bude investorům umožněno vložit kapitál.

Závěr

Rusko by z kryptoměn opravdu mohlo těžit. Regulační rámec by jim tak mohl dopomoci k rychlejší adopci. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pan Contras

USA vyhrožují Rusku odstřihnutím od protokolu SWIFT, a tudy vede cesta, jak to obejít.

ShibariumMaxi

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

Libor

nevim nevim, zda spoluprace s agresprem bude dobrou vizitkou

ShibariumMaxi

Nepochybně ano. Možná ho i velký kormidelník Si ťin-pching vezme na milost, alespoň dočasně.

Pavel

Vzhledem k tomu, že Rusko bude vyžadovat ověřování KYC, má GRU o přísun dat postaráno, to je ale i případ EU a tudíž jediným řešením jsou decentralizované burzy.

Reklama: