Biden vydá tento týden exekutivní příkaz o kryptoměnách

4.4
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prezident Spojených států amerických Joe Biden údajně prosadí exekutivní příkaz, který bude simulovat agentury ke koordinaci pravidel pro kryptoměny v zemi. Příkaz by měl být vydán tento týden.

Biden a příkaz o kryptoměnách

Americký prezident Joe Biden by podle všech dostupných informací měl již tento týden vydat exekutivní příkaz, který nařídí vládním agenturám, aby studovaly kryptoměny a digitální měny vydané centrální bankou (CBDC).

Ministerstva financí, spravedlnosti a vnitřní bezpečnosti by podle nové směrnice měly vypracovat zprávu o budoucnosti peněz a vnitřní bezpečnosti. Mezi mnoha příkazy podepsané Bidenem se tak najde i příkaz orientovaný na kryptoměny.

“Bidenův výkonný příkaz by se mohl zabývat opatřeními na ochranu spotřebitelů, podniků a investorů, Konkrétně by směrnice mohla vyžadovat transparentnost a vylepšená pravidla KYC.”

V minulém týdnu náměstkyně ministra financí Nellie Liangová prohlásila, že rada diskutuje o vyhlídkách pro rizika, která představují stablecoiny. Bidenova administrativa bude koordinovat pravidla s ostatními státy.

“Vláda se zaměří na koordinaci s ostatními zeměmi po celém světě za účelem standardizace pravidel pro kryptoměny. Ministerstvo zahraničí, ministerstvo financí, ministerstvo obchodu a USAID budou pracovat na vytvoření rámce pro meziagenturní mezinárodní spolupráci se zahraničními protějšky na mezinárodním fóru…”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 250 USD dle KMC.

Závěr

Spojené státy americké se v posledních měsících intenzivně věnují regulačnímu prostředí kryptoměnového průmyslu. Můžeme jen doufat, že regulace se vydají tím správným směrem. Zprávu portálu Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Veškeré dotazy týkající se kryptoměn směrujte také do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte a přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Upřímně ani po přečtení článku nejsem o nic moudřejší, než jsem byl po přečtení nadpisu. Sledujete to někdo a dokážete odhadnout možné scénáře?

AjRep

Chápu to tak, že se budou snažit o vytvoření mezinárodního dohledu nad kryptoprostorem.

bkf1

Obecné info o regulacích o kterých se mluví už dlouho a které prostě budou potřeba. My se akorát můžeme modlit, aby to byly regulace víceméně ku prospěchu.

Vojtech

Ok, díky, pánové! Čili chápu-li to dobře, de facto by mělo jít o další významný milník směrem k postupnému zhmotnění již dlouho avizované regulace v USA a potažmo celém západním světě. A dá se asi očekávat, že těžištěm těch opatření budou další nároky na burzy (?). No tak to jsem zvědav. Nicméně takto mi to nevyznívá v tom směru, že by kvůli tomu měl nastat nějaký mayhem. Aspoň doufám🙂

Evžen
Hodnocení článku :
     

Tak jsem zvědav co Biden představí. Díky za článek

spot_img