Spojené arabské emiráty se připravují na regulaci kryptoměn s cílem přilákat globální krypto giganty

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Vláda Spojených arabských emirátů má v úmyslu vydat federální licence, které by umožnily velkým globálním společnostem, působícím v kryptoměnovém prostoru, v zemi nabízet své služby. 

Vydáním licencí pro VAST (poskytovatele služeb virtuálních aktiv), chtějí Spojené arabské emiráty překonat taková kryptocentra, jako jsou Singapur a Hong Kong.

Kromě toho země plánuje vytvořit ekosystém pro těžbu kryptoměn.

Závěrečná fáze novelizace legislativy pro VASP

V současné době dokončuje místní regulátor, Úřad pro cenné papíry a komodity, úpravy legislativy, které by poskytovatelům VASP umožnily zahájit podnikání v zemi. Vládní úředník, který tyto informace sdílel, raději zůstal v anonymitě.

Na základě této nové legislativy plánuje expandovat do země i Binance, globální kryptoobchodní gigant s největším objemem obchodů. Pokud SAE umožní takovým společnostem zde fungovat, mohla by země opravdu brzy konkurovat globálním krypto centrům, jako jsou Hongkong a Singapur. Tyto dvě země však také připravují předpisy, které by umožnily kryptoměnovým společnostem v zemi pracovat v plném rozsahu.

Některé regiony ve Spojených arabských emirátech již licencovaly řadu VASP, což jim umožňuje pracovat a platit daně. V Dubaji získalo licence zhruba 22 kryptoplatforem.

Na druhou stranu, legislativa Spojených arabských emirátů zahrnuje i body týkající se podvodů, praní špinavých peněz a kriminálního využívání kryptoměn. Úřady však raději tento prostor regulují, než aby jednoduše VASP zakázaly.

Závěr

Kromě lákání krypto gigantů z celého světa chce vláda Spojených arabských emirátů vybudovat svůj vlastní ekosystém pro těžbu kryptoměn, jenž bude rovněž vysoce regulován.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: