Gibraltar by mohl hostit první kryptoburzu na světě

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Existují plány na spuštění první globální burzy kryptoměn na Gibraltaru, která by investorům umožnila obchodovat s tradičními akciemi a dalšími investičními produkty v digitálních měnách.

Plány inicioval britský obchodník Richard O’Dell Paulden, který se snaží pomoci držitelům kryptoměn zpeněžit jejich aktiva.

Paulden plánuje iniciativu splnit, pokud jeho společnost Valereum se sídlem v Gibraltaru úspěšně koupí 80procentní podíl b gibraltarské burze (GSX). Dohodu v současnosti zvažují regulátoři.

„Plán Valereum dělá z kryptoměn atraktivnější aktivum, protože část svých úspor v kryptoměně můžete vložit do fiat cenného papíru, můžete si proti tomu půjčit a koupit si dům.“

Výkonný ředitel Valereum, Patrick Lyle Young, tvrdí, že pokud společnost drží většinový podíl v GSX, bude stále fungovat jako tradiční burza, ale investoři mohou platit obchody s kryptoměnami.

Podle plánu by investoři mohli vyměnit kryptoměny za akcie držené v trustové společnosti patřící k burze.

Podle Younga na základě býčího výhledu pro aktiva, jako je bitcoin, nejsou držitelé ochotni prodávat kvůli problémům, jako je daňová povinnost. Burza proto nabízí možnost koupit další aktivum denominované v kryptoměně.

Společnost také připravuje kolo financování, aby získala 50 milionů liber (67,6 milionu dolarů). Valereum však neprozradilo, jak bude burza nastavena a jaké budou použity technologie, s ohledem na složitost sektoru kryptoměn.

Schválené kryptoměny

Schválenými kryptoměnami pro obchodování na burze budou Bitcoin, Dogecoin, Cardano, Ethereum a Tether. Společnost plánuje seznam ještě rozšířit.

GSX zároveň není v kryptoměnách nováčkem poté, co v roce 2016 spustila BitcoinETI, burzovně obchodovaný nástroj krytý bitcoiny. Tento produkt byl však v roce 2017 stažen.

Závěr

Celkový plán je ukotven na statusu Gibraltaru jako daňového ráje. V poslední době se úřady snaží prezentovat zemi jako globální centrum kryptoměn a blockchainu. V důsledku toho Gibraltar nadále přitahuje přední kryptopodniky a to hlavně díky hladkému regulačnímu systému.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img