Gibraltar zavede regulaci ICO

0
(0)

Zprávy a souhrny

Vláda Gibraltaru a místní Komise pro finanční služby oznámily, že v nadcházejících týdnech společně vypracují návrh zákona, který bude regulovat ICO (Inital Coin Offering – volně přeloženo prvotní veřejná nabídka digitální měny).

(přeloženo ze slovenského originálu)

Podle zprávy, kterou 9. února přinesla agentura Reuters, se vládní představitelé tohoto britského zámořského území v návrhu zaměří na regulaci, prodej a distribuci tokenů. Jak podotkli místní zákonodárci, půjde o první zákon týkající se ICO na území této země.

Dohled sníží rizika

Sian Jones, člen poradců GFSC (Gibraltar Financial Services Commission), vysvětlil:

„Jedním z hlavních aspektů tohoto nařízení bude zavedení konceptu “oprávněných sponzorů”. Ti budou zodpovědní za dodržování pravidel při ICO a zároveň budou zabezpečovat soulad s opatřeními proti finančním zločinům.”

Zákon také zavede pravidla při zveřejňování ICO. Ta budou vyžadovat, aby každý projekt poskytoval přiměřené, přesné a vyvážené informace všem investorům, kteří se rozhodnou tokeny touto cestou zakoupit.

Loňský enormní nárůst ICO

Podle agentury Reuters bylo v roce 2017 na celém světě vybráno pomocí ICO více než 3,7 miliardy dolarů. V porovnání s předešlým rokem, kdy se vybralo cca 100 milion dolarů, jde tedy o značný nárůst. Ještě v září minulého roku GFSC upozorňovalo obyvatele Gibraltaru (kterých je zhruba 27,5 tisíce), aby byli při této formě investování více než opatrní. Některé kampaně totiž mohly mít podle představitelů země vysoce rizikový a spekulativní charakter.

Přečtěte si i naše další články, kde se dozvíte, jak se k ICO staví další země světa:

Čína má údajně zablokovat všechny webové stránky nabízející ICO a kryptoměny
Švýcarsko se chce stát „kryptonárodem“ a podporovat ICO

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: