Další býčí trh bitcoinu nemusí začít dříve než koncem roku 2024, předpovídá spoluzakladatel Huobi

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Uprostřed pokračující volatility na trhu s kryptoměnami investoři i obchodníci touží zjistit, kdy se objeví další býčí trh s bitcoiny (BTC).

V rozhovoru s Arjunem Kharpalem z CNBC, spoluzakladatelem kryptoměnové burzy Huobi, Du Jun diskutoval o svých úvahách o tom, kdy si myslí, že se uskuteční další býčí trh BTC. Uvedl, že jeho předpověď je založena na tom, že k dalšímu růstu dojde až při příštím halvingu.

Podle Juna dochází každé čtyři roky k cyklu, kdy se hodnota těžby bitcoinu sníží na polovinu; následuje býčí trh a následně přichází medvědí trh.

„Na kryptotrhu dochází každé čtyři roky k cyklu. V roce 2012 nastal halving bitcoinu a v roce 2013 došlo k býčímu trhu, kdy hodnota vzrostla z 20 USD na téměř 2 000 USD v roce 2013. Poté tu byl medvědí trh. V roce 2020 došlo k třetímu halvingu a býčímu trhu v roce 2021, což zvýšilo cenu bitcoinu z přibližně 3 000 $ na 70 000 $.“

Býčí trh s bitcoiny je těžké předvídat

Spoluzakladatel Huobi navíc uznává, že je „obtížné předvídat“, kdy dojde k býčímu trhu, právě kvůli „mnoha faktorům“, které by mohly ovlivnit trh.

V důsledku své hypotézy uvádí, že „pokud tento cyklus bude pokračovat, jsme nyní v rané fázi medvědího trhu“.

Jun zmiňuje zejména „geopolitické problémy“, jako je možnost války, která může mít v tuto chvíli dopad na trh, vzhledem k pokračující situaci na rusko-ukrajinské hranici a nedávným potížím s „Covid-19“ ovlivňující trh.

V důsledku toho, pokud bude bitcoin i nadále následovat model halvingu, který je paralelní s býčím trhem každé čtyři roky, pak Jun očekává, že další bitcoinový býčí cyklus začne kolem konce roku 2024 nebo začátkem roku 2025.

„Je opravdu těžké přesně předpovědět, co se stane, protože existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit trh, stejně jako geopolitické problémy včetně války nebo nedávného Covidu-19. další býčí trh s bitcoiny můžeme přivítat koncem roku 2024, nebo začátkem roku 2025.“

Závěr

V současné době se bitcoin podle statistik CoinMarketCapu obchoduje za 39 135 USD, což je o 2,17 % více než včera. Pokles za poslední týden však činí 7,16 %.

Bitcoin má celkovou tržní hodnotu 744 miliard USD, přičemž volatilita nadále eskaluje, v roce 2022 také sektor zaznamenal velké odlivy kapitálu. Je možné, že se opravdu na několik let blíží medvědí trh?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: