Společnost Meta pracuje na dohodě s Brazílií o ochranné známce na kryptoměny

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Společnost Meta v současné době čeká na definitivní zelenou pro dohodu o registraci aplikace uzavřenou s Brazílií a brazilskými úřady, která jí umožní expandovat na nový trh. Meta zveřejnila žádost o registraci koncem ledna a v současné době čeká na námitku před schválením INPI v Brazílii. Meta doufá, že překoná mezeru pro bitcoin a další krypto se svým novým vývíjeným hardwarem, který vypadá, že změní hru. Mohla by společnost pomoci přidat Brazílii na seznam krypto destinací?

Meta a nový podnik s Brazílií

Společnost Meta podala u brazilského Národního institutu průmyslového vlastnictví (INPI) žádost o registraci ochranné známky pro krypto produkty a služby související s platformami pro obchodování, peněženkami a burzami.

Platforma metacoin je infrastruktura informačních technologií, která umožňuje transakce s digitální měnou a jejími digitálními aktivy. Zahrnuje technologii distribuované účetní knihy, kterou běžně známe a označujeme jako blockchain. Mezi oblíbené metacoinové platformy patří například bitcoin a ethereum.

Společnost Meta, největší světová platforma sociálních médií, podala u brazilských úřadů žádost o registraci ochranné známky pro navrhování, vývoj a poskytování hardwaru a softwaru pro různé služby související s bitcoinem a kryptoměnami. Stručně řečeno, jedná se o “návrh, vývoj a implementaci softwaru pro ověřovací služby třetích stran pro transakce s digitálními měnami, včetně (ale nejen) transakcí zahrnujících měnu bitcoin”.

INPI Brazílie a překážky Mety

Národní institut duševního vlastnictví (IPNI) je francouzská veřejná správní instituce, která má za úkol přijímat žádosti a udělovat tituly průmyslového vlastnictví, jako jsou brevety nebo patenty. Meta podala žádost na začátku roku a už nějakou dobu čeká na vyřízení; jakmile se tak stane, mohl by tento krok otevřít brány a zvýšit povědomí o kryptoměnách v Brazílii.

Meta v minulých týdnech zveřejnila žádost o registraci a v současné době čeká na námitku, která předchází schválení INPI. Podle podání byla původní objednávka na podání ochranné známky společnosti Meta zadána 5. října loňského roku.

Meta: nové místo se starým trikem

Společnost Meta v poslední době provedla poměrně rozsáhlý rebranding, zejména v oblasti krypto a blockchain technologií a zejména kolem svého širšího produktu Facebook, se záměrem lépe se přizpůsobit vývoji metaverse. Navzdory regulačním překážkám, kterým čelila během svých mnoha pokusů o vstup do krypto prostoru, Meta pokračuje dál. Meta je jednou z největších platforem sociálních médií, přestože ji širší veřejnost vnímá jako “sociální médium pro bubáky” ve srovnání s ostatními platformami.

Po spojení se společností Facebook a rozchodu s některými bývalými vedoucími pracovníky v oblasti krypta ukázala Meta dobrý výhled do budoucna – dokáže si udržet dynamiku, která ji posouvá vpřed?

Závěr

Přineslo by to Brazílii pozitiva ohledně místa v seznamu krypto destinací, nebo by Meta měla se svými pokusy ohledně krypto prostoru přestat?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img