DBS Bank zahájí v roce 2022 maloobchodní obchodování s kryptoměnami

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Singapurský gigant DBS Bank plánuje rozšířit své služby obchodování s kryptoměnami i mimo institucionální klientelu.

DBS Bank nabídne obchodování s kryptoměnami

Největší singapurská banka DBS Bank plánuje do konce roku rozšířit své kryptoobchodování i na retailové klienty, uvedl její generální ředitel Piyush Gupta v pondělním hovoru k výsledkům hospodaření.

“Zahajujeme počáteční práce na jeho rozšíření nad rámec současné investorské základny. Čeká nás spousta práce s vhodností a bojem proti podvodům… do konce roku bychom měli něco mít.”

– uvedl Gupta.

V současné době je služba banky pro obchodování s kryptoměnami omezena pouze na institucionální klienty, kteří mohou zadávat příkazy ke kryptoměnám pouze telefonicky. Podle Gupty je v plánu vybudovat online burzu digitálních aktiv, která bude otevřena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Společnosti stahovaly žádosti

V roce 2021 byla banka DBS jednou z prvních institucí, která získala souhlas Singapurského měnového úřadu s poskytováním služeb obchodování s kryptoměnami. V návaznosti na zákon o platebních službách z roku 2019 požádalo u MAS o licenci na digitální platební tokeny více než 170 krypto společností. Od té doby však přibližně 100 žadatelů své žádosti buď stáhlo, nebo je úřad zamítl.

Jednou ze společností, která svou žádost o licenci stáhla, byla největší světová kryptoburza Binance. V prosinci tato firma uzavřela svou místní burzu v Singapuru poté, co MAS varovala investory, že nemá licenci a potenciálně porušuje zákon o platebních službách.

Vzhledem k tomu, že banka DBS již získala licenci na digitální platební tokeny, může legálně nabízet služby obchodování s kryptoměnami retailovým zákazníkům, ale nebude je smět uvádět na trh.

V lednu vydala MAS pokyny, které mají “odradit širokou veřejnost od obchodování s kryptoměnami“, a zakázala poskytovatelům propagovat služby obchodování s kryptoměnami prostřednictvím reklamy na veřejných místech nebo s využitím třetích stran, jako jsou influenceři na sociálních sítích.

Rozhodnutí banky DBS rozšířit svou nabídku obchodování s kryptoměnami tak, aby uspokojila retailový trh, není překvapivé vzhledem k loňskému nárůstu poptávky po krypto službách. Podle generálního ředitele DBS Digital Exchange Lionela Lima se celoroční objem kryptoobchodů burzy za rok 2021 vyšplhal na 1,1 miliardy dolarů. Z toho 585,5 milionu dolarů bylo zaznamenáno jen ve čtvrtém čtvrtletí.

Závěr

Co myslíte, kdy i ostatní banky začnou postupovat tímto směrem? A obchodovali byste s kryptem takto přes banku? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img