Uber má v plánu akceptovat platby v kryptoměnách

4.8
(4)

I u nás dobře známá americká nadnárodní dopravní společnost, Uber Technologies Inc bude “rozhodně” přijímat platby v kryptoměnách. Informaci uvedl přímo generální ředitel společnosti Dara Khosrowshahi v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

Kromě mnoha jiných věcí, týkajících se jízdného, rozvozu jídla, akcií atd. generální ředitel také jasně uvedl, že uživatelé Uberu budou moci platit zaplatit za jízdné v digitálních aktivech. Sice přesné datum nesdělil, ale dodal, že v rámci firmy “neustále probíhají rozhovory” o kryptoměnách.

“Myslím, že právě teď vidíme u Bitcoinu [BTC] a některých dalších kryptoměn, že jsou jako uchovatel hodnoty docela zajímavé a úspěšné”

Je to jen otázka času

Generální ředitel společnosti Uber zároveň také poukázal na problémy, které se s kryptoměnami pojí, jako je neekologická těžba (i když tady se situace výrazně zlepšuje) a nákladnost směnného mechanismu. Uzavřel to slovy, že “jakmile bude směnný mechanismus levnější a šetrnější k životnímu prostředí”, společnost “rozhodně” půjde s digitálními měnami dál a kryptoměny bedlivě sledují.”

Podle Khosrowshahiho je to jen otázkou času, kdy začne Uber přijímat krypto, ale “teď ještě není ten správný okamžik”.

Cena akcií společnosti v hodnotě 68 miliard dolarů za posledních 24 hodin klesla o 6,52 % a v době psaní článku se obchodují za 35,29 USD. Generální ředitel mezitím uvedl, že mají dlouhodobější cíle, protože úrokové sazby a “inflační očekávání se zvyšují”.

Některé velké společnosti již začaly přijímat platby v kryptoměnách

Jednou z prvních velkých společností na světě, která se rozhodla vstoupit do bitcoinu, byla již v září 2014 americká finanční technologická společnost provozující finanční služby PayPal. V prosinci téhož roku se o BTC začal zajímat i samotný Microsoft.

Mimochodem první významnou značkou, která přijala bitcoin, byla společnost Overstock. Tento americký internetový prodejce přijal bitcoin téměř devět měsíců před tím, než se k podobnému kroku rozhodla společnost PayPal. Podle zprávy CNN z roku 2018 je Overstock “nyní v podstatě kryptografickou společností”.

Závěr

Přijetí kryptoměn nejen ze strany firem, ale i ze strany samotných vlád se zdá býti nevyhnutelné a a zůstává jen otázkou kdy. Bitcoin je již zákonným platidlem v Salvadoru a o dalších zemích se spekuluje. A pak tu máme mnoho zemí včetně Číny, Íránu, Ruska, Japonska, které intenzivně pracují na svých digitálních měnách centrálních bank, známých také pod pojmem CBDC.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img