Společnost PayPal údajně potvrdila plány na vlastní stablecoin

5
(1)

Americký fintech gigant PayPal Holdings údajně potvrdil svůj záměr spustit vlastní stablecoin s názvem PayPal Coin. Známky o vývoji vlastní stabilní mince poprvé objevil ve zdrojovém kódu aplikace PayPal pro iPhone vývojář Steve Moser.

Další stablecoin v podání PayPalu?

K důkazům nalezených v aplikaci PayPal, se pro Bloomberg News vyjádřil a jejich pravost potvrdil Jose Fernandez da Ponte, SVP společnosti PayPal pro krypto a digitální měny.

“Zkoumáme variantu vlastního stablecoinu; Co se týče možných dalších kroků, budeme samozřejmě úzce spolupracovat s příslušnými regulačními orgány.”

paypal coin
Logo PayPal Coin nalezené v aplikaci PayPal pro iPhone

Moserovo zjištění odhalilo, že PayPal pracuje na vytvoření mince PayPal Coin, která bude kryta americkým dolarem. Mluvčí společnosti PayPal však upřesnil, že zdrojové kódy aplikace pro iPhone byly vyvinuty v rámci nedávno proběhlého hackathonu.

Digitální aktivum společnosti PayPal je ve fázi přípravy, proto je pravděpodobné, že název, logo a funkce interního tokenu se mohou před uvedením na trh ještě výrazně změnit. Na podporu probíhajícího vývoje společnost PayPal již dříve spustila nové funkce, které uživatelům umožňují nakupovat, držet a platit digitálními mincemi.

V rozhovoru z listopadu 2021 da Ponte rovněž upozornil, že PayPal “dosud neviděl stablecoin, který by byl účelově vytvořen pro platby”. Podle něj by měl stablecoin podporovat platby ve velkém měřítku a zároveň zajistit bezpečnost sítě a dodal:

“Musela by být jasná regulační pravidla, rámce a typ licencí, které jsou v tomto prostoru potřeba”

Kromě spuštění vlastního stablecoinu přijala společnost PayPal také aktivní opatření k rozšíření služeb souvisejících s kryptoměnami v jurisdikcích mimo USA.

V září 2021 společnost oznámila zavedení nových služeb obchodování s bitcoiny pro britský trh. Zákazníci mohou obchodovat s hlavními kryptoměnami včetně Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH), Litecoinu (LTC) a Bitcoinu Cash (BCH).

Závěr

Stabilní mince zažily v roce 2021 hvězdný růst, což samozřejmě vyvolává i zájem regulačních orgánů. Jak vidět, zájem o stablecoiny a poptávka po jasných pravidlech je i ze strany velkých hráčů. Jsem přesvědčen, že v letošním roce se zájem o ně bude ještě dále stupňovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img