Slábnoucí dolar podporuje růst ceny Bitcoinu

5
(1)

Harry Yeh, zakladatel a řídící partner společnosti Quantum Fintech Group, naznačil, že prudký růst hodnoty Bitcoinu (BTC) je způsoben především devalvací dolaru.

V nedávném rozhovoru pro Bloomberg Markets and Finance Yeh uvedl, že Bitcoin pohání současná politika Federálního rezervního systému (Fedu), přičemž zdůraznil pokračující tisk peněz. Yeh se pak domnívá, že uvolňování peněz do ekonomiky staví Bitcoin do pozice alternativy.

Kryptoměny zaujímají důležitou roli

Podle Yeha se kryptoměny také vyvinuly ze strachu z krachu a zaujímají důležitou roli v portfoliích institucionálních i retailových investorů. Uvedl, že investoři by se měli zaměřit na to, která aktiva by si mohli nakoupit do svých portfolií, a ne ke kryptoměnovému sektoru přistupovat se skepsí z možného kolapsu.

Yeh dodal, že současné inflační prostředí nabízí ideální půdu pro zapojení se do kryptografického sektoru, protože aktiva, jako je právě Bitcoin, nyní mohou působit jako impozantní polštář a v rozhovoru přímo uvedl:

“Nejde o to, zda tu kryptoměny jsou, nebo nejsou, ale o to, jaká je vaše strategie v oblasti blockchainu a kryptoměn <…> Bitcoin a další kryptoměny se právě teď používají jako zajištění proti inflaci. Čím více se tisknou peníze, tím větší tendenci má hodnota bitcoinu a všech těchto věcí růst, ale já o tom přemýšlím jako o inverzi. Nemyslím si, že by hodnota Bitcoinu stoupala, to jen dolary jsou bezcenné”

Kromě toho také Yeh zdůraznil, že zapojení do kryptoměnového průmyslu je jednodušší, protože si na rozdíl od akciového trhu mohou investoři koupit jimi preferovaná aktiva od jakékoli částky.

Vzhledem k obavám Fedu z inflace předpokládá, že probíhající tapering (postupné zpomalování tempa rozsáhlých nákupů aktiv Federální rezervní bankou) bude Bitcoin i nadále zvýhodňovat, na rozdíl od jiných investičních aktiv, jako jsou kupříkladu akcie.

Yeh také připustil, že ačkoli Bitcoin má tendenci obchodovat v korelaci s ostatními rizikovými aktivy, kryptoměna má navrch vzhledem k tomu, že rostoucí inflace ovlivňuje investiční možnosti z tradičního sektoru.

Bitcoin prudce prorazil nad 50 000 USD

O své myšlenky se podělil v době, kdy se Bitcoin obchoduje v zelených číslech. V době psaní článku se Bitcoin obchodoval za 51 652 dolarů, což znamená růst za posledních 7 dní o téměř 12 procentních bodů.

BTC_CMC_CHart
Bitcoin 7-day price chart Zdroj: coinmarketcap.com

Závěr

Yehův býčí postoj k postavení Bitcoinu jako zajištění proti inflaci se trochu liší od ostatních odborníků na trh. Kupříkladu Noelle Achesonová, vedoucí oddělení Genesis Trading, zabývající se chováním trhu, uvedla, že neexistují žádné důkazy o tom, že by Bitcoin byl polštářem proti inflaci. Podle ní je role kryptoměny jako zajištění proti inflaci teprve testována. Osobně (a neberte to jako finanční radu) nehodlám čekat, až Achesonová jednou svůj názor změní.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Achesonová svůj názor změní až bude mít nakoupeno a bude chtít prodat. 🙂
Tak jako Woodová.

spot_img