Salvador se zapíše do historie jako počátek skutečné revoluce, tvrdí prezident Bukele

4.6
(10)

Zprávy a souhrny

Guvernér Bank of England vyjádřil obavu, že občané Salvadoru budou poškozeni používáním Bitcoinu jako zákonného platidla. Na druhé straně pak stojí prezident Bukele, který naopak očekává, že přijetí Bitcoinu v zemi předznamená hospodářský obrat.

Jeho reakce na kritiku země přichází poté, co Salvador přidal do svých rezerv dalších 21 Bitcoinů.

Salvador díky BTC čekají masivní ekonomické změny

Podle prezidenta země, Nayiba Bukeleho, je Salvador na cestě k tomu, aby díky přijetí Bitcoinu zaznamenal masivní změnu ve své ekonomice.

Prezident zopakoval svou důvěru ve směr, kterým vede svou zemi. Salvador pod jeho vedením přijal Bitcoin jako zákonné platidlo letos v září po měsících plánování a většinovém hlasování parlamentu. Ve včerejším tweetu uvedl, že zatímco svět označil krok Salvadoru jako „experiment s Bitcoinem“, on očekává, že země světu dokáže, že masové přijetí může změnit ekonomiku země.

Dodává také, že i zbytek světa se chytí Bitcoinu, když uvidí, jakým způsobem změnil situaci v Salvadoru. Bude to „game over for fiat“. Bukele dodal, že jeho země by se pak zapsala do historie jako „jiskra, která zažehne skutečnou revoluci“.

Kritické hlasy a jednadvacítka

Jeho víra se zdá být odpovědí na četnou kritiku země, které čelí za přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla. Poslední kritika přišla od guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který řekl, že je znepokojen důsledky přijetí Bitcoinu Salvadorem. Guvernér uvedl, že Bitcoin má potenciál stát se bezcenným a je velmi volatilní, tudíž představuje hrozbu pro stabilitu ekonomiky země.

Podobně se kriticky vyjádřil také Mezinárodní měnový fond (MMF), který zdůraznil, že země má vysokou šanci čelit hospodářské nestabilitě.

Pod Bukeleho vedením Salvador stále masivně prosazuje přijetí Bitcoinu. Země se snaží i nadále nakupovat bitcoiny, kdy k poslednímu nákupu 21 BTC došlo u příležitosti 21. dne posledního měsíce 21. roku 21. století. Salvador má nyní v držení 1 141 bitcoinů. Bukele uvedl, že tento den považuje za významný, protože v oběhu bude vždy jen 21 milionů Bitcoinů a jeho země má také rozlohu 21 000 km2.

Závěr

Nayib Bukele dokázal něco, co se ještě před rokem zdálo téměř nemožné. Prosadil používání BTC jako zákonného platidla v zemi a ukazuje se, že to velmi dobře funguje. Na jeho předpověď o konci fiat měn s masovým přijetím Bitcoinu reagovali i někteří klíčoví hráči na trhu. Podle mexického miliardáře a přesvědčeného zastánce Bitcoinu Ricarda Salinase Pliega je konec fiat měn nutný, ale nebude to hezký pohled… Tak uvidíme.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: