Index bitcoinového strachu na nejnižším bodě

4.2
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Aktuální pokles ceny Bitcoinu na hodnoty okolo 42 000 amerických dolarů způsobil extrémní strach na kryptoměnovém trhu. Bitcoinový index Fear & Greed se tak dostal na nejnižší bod od července minulého roku.

Index: Strach na kryptoměnových trzích

Během posledních několika hodin cena Bitcoinu klesla ze 47 000 USD na 41 000 USD. Jak bývá zvykem, pokles ceny BTC ovlivnil mnoho metrik. Index strachu a chamtivosti (Fear & Greed Index) u Bitcoinu se propadl dokonce na 15 bodů, což znamená „extrémní strach“.

Bitcoin se tak indexově dostal na hodnoty z července roku 2021, kdy se cena Bitcoinu dostala na úroveň 30 000 amerických dolarů. V druhé polovině minulého roku se však Bitcoin dokázal opět postavit na nohy a vyšplhat na necelých 68 000 USD, než se cena opět začala propadat.

Současný pád je důsledkem zpráv Federálního rezervního systému, který brzy začne zvyšovat úrokové sazby v boji proti vysoké inflaci ve Spojených státech amerických. Aktuální míra inflace dosahuje 6,8 %, což je nejvíce za téměř 40 let.

Současný pád Bitcoinu může být ovšem také dobrou nákupní příležitostí. Není to totiž poprvé, co největší kryptoměna světa ztratila významnou část své hodnoty během několika dní. Doposud se vždy podařilo překonat původní ztracenou pozici.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 258 USD dle KMC.

Závěr

Nejdůležitější kryptoměna světa během poslední 36 hodin klesla o více než 10 % a v současné době se drží nad hranicí 40 000 USD. Extrémní strach se však v blízké budoucnosti může opět změnit v extrémní chamtivost. Více informací o vývoji cen kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte a přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Arnie
Hodnocení článku :
     

Když jsem si porovnal historické grafy Fear & Greed indexu a ceny Bitcoinu, tak mi vychází, že i naprosto jednoduchá obchodní strategie typu: “když je F&G > 75 tak prodej a když je F&G < 25 tak nakup” by byla mnohem lepší než pouhé držení Bitcoinu. Řídíte se někdo při obchodování tímto indexem?

Tomáš

Já i dost zohlednuji “přepal” rsi. Už jsem si několikrát všimnul, že velcí hráči, nebo například ARK woods prodávali když bylo rsi 90 u btc. Alty někdy dokážou výjimečně i nad to viz. solana když vysttelila.
Btw: index F&G má taky určité místo.

Vladimir

Souhlasim a zastavi se to az na denní trendovce.. Viz priklad ted.. Mrknete na dennim grafu na trendovku.. Od zacatku historie btc.. Je pomerne dlouha..

Fantom

Tento index je velice jednoduchý ukazatel a přitom funguje docela spolehlivě. Z necenových údajů ho považuji za nejdůležitější a vlastně ani jiný nepoužívám. Je také ale důležité zohlednit zda jsme v bull nebo bear marketu a rychlost změny. Obecně nakupovat když je index pod 20 body a prodávat nad 70 funguje!

Roland Spanik

Čau Fantome ,teď jsme v bull nebo bear marketu? 🤔

Fantom

Ahoj Rolande. Na to si musí každý odpovědět sám. Podle mne jsme v bear marketu. Poslední 3 měsíční svíčky jsou extrémní. Blíží se pásmo 30-40k kde bude silná obrana a kde taky dost možná na dlouho uvízneme, třeba i na několik měsíců. Pokud potom dojde k průlomu 30k tak už nebude o bearmarketu vůbec pochyb a na případné nové ATH se bude čekat pravděpodobně o dost déle než rok. Vždy ale záleží na časovém období na které chci hodnocení marketu vztáhnout- já hodnotím bull/bear market tak max na 1-2roky jako cyklus (vím že halving to má jinak 🙂 ). Mnozí se mnou nebudou souhlasit a budou argumentovat že BTC za celou dobu své existence je v bull marketu – z 0 na současných 42k a budou mít pravdu. Kdo nemá zatím nakoupeno, tak může klidně za menší část svých připravených prostředků nyní nakoupit, dá se předpokládat menší růst a může realizovat zisk. Spíše by ale měl počítat s tím že cena za pár dní/týdnů půjde ještě dolů. K F/G indexu – nejjednodušší a spolehlivý ukazatel pro nákup, při hodně prudkém propadu pod 20 bodů se téměř vždy alespoň nakrátko dostaví růst ceny. Při prodeji to může být trochu složitější, protože i když je index třeba nad 90body, tak to neznamená že nemůže cena ještě hodně narůst, ale obecně by mělo platit – nad 95bodů je lepší téměř vše nebo úplně vše prodat (hodleři jistě nesouhlasí), protože téměř jistě bude šance později nakoupit levněji (tedy mít více krypta 🙂 ). Jen mít tu trpělivost a nepodlehnout FOMO – kdo to na 65-69k nevydržel a nakupoval “aby mu neujel vlak” tak je teď v pasti. Kdo počkal doteď má možnost nakupovat levněji a nejlépe po částech. Stejně tak může potom i po částech prodávat.

Roland Spanik

Fantome díky za tvůj čas a práci kterou jsi si dal z odpovědí. Napsal jsi to hezky a srozumitelně.

Gaspaccho

Taky dik

spot_img