Trhák roku, Netflix natočí dokumentární sérii o hacku burzy Bitfinex, jak zmizelo 110 miliard?

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Netflix právě oznámil novou sérii o hacku burzy Bitfinex, ze které se hackerům povedlo odcizit 120 000 bitcoinů v hodnotě 110 miliard korun. Asi neznám kryptoměnového nadšence, který by o takovém dokumentu nesnil. Bude to nářez.

Děj je založen na dvou hlavních postavách – Ilya Lichtenstein, říká si „krokodýl z wall street“ a Heather Morgan. Tedy pár z New Yorku, který je s loupeží století spojen a pokoušel se tuto horentní sumu vyprat.

Ilya Lichtenstein
Ilya Lichtenstein a Heather Rhiannon Morgan

Podle Netflixu bude dokument režírovat americký filmař Chris Smith s Nickem Biltonem jako co-výkonným producentem.

Oficiální oznámení Netflixu – natočení dokumentárního seriálu o hacku burzy Bitfinex

„Netflix objednal dokumentární seriál o plánu manželského páru. Dvojice se měla pokoušet vyprat ukradené kryptoměny v hodnotě miliard dolarů. Jedná se snad o největší kriminální případ takového finančního zločinu v historii.“

Nedávné přesuny bitcoinu z Bitfinexu

Jak jsme psali nedávno, část neaktivních bitcoinů (BTC) odcizených v roce 2016 při hacknutí burzy Bitfinex se předminulý týden přesunula z peněženek hackerů do tehdy neznámé peněženky, jak zjistil robot pro sledování transakcí.

Americké ministerstvo spravedlnosti před několika dny zabavilo bitcoiny v hodnotě asi 3,6 miliardy dolarů

Před pár dny však vyšla najevo zpráva, že Americké ministerstvo spravedlnosti zabavilo bitcoiny v hodnotě asi 3,6 miliardy dolarů (přes 77,5 miliardy korun). A pokud si kladete otázku odkud, tak ano, právě prostředky plynoucí z hacku Bitfinexu.

Netflix poznamenává, že když hodnota ukradených bitcoinů v roce 2016 vyletěla ze 71 milionů dolarů na dnešních téměř 5 miliard USD. Pár se údajně pokoušel vyprat bitcoiny vytvořením falešných identit a online účtů, nákupem fyzického zlata, NFT. a další – to vše zatímco sledovali tyto podivné pohyby na blockchainu.

Seriál přinese detaily o krádeži a možná i více, než je dnes známo

Jestliže o tomto hacku moc nevíte, vězte že Netflix celou kauzu vysvětlí, ukáže spoustu zajímavostí a podívá se blíže na konání zmíněné dvojice. Jistě bude do té doby znám osud zbylé nezabavené částky, a jak to celé vlastně bylo. Tak na to se už opravdu těším, bude to trhák! A co vy?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: