Odpolední zprávy – Binance mění chain • Bělorusko podpoří volný oběh kryptoměn • Rusko spustilo test CBDC • Mastercard…

4.9
(7)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Binance Smart Chain se přejmenovává na BNB Chain

Populární chain z dílny Binance (upravená kopie ETH) se stal velmi populární alternativou Etherea. BSC přinesl velmi nízké poplatky a takřka okamžité transakce. Nyní došlo k jeho přejmenování na BNB Chain.

Decentralizovaný blockchainový ekosystém Binance Smart Chain (BSC) dnes oznámil, že přijímá nový název BNB Chain, aby bylo na první pohled viditelné jeho spojení s nativním tokenem burzy Binance, tedy Binance Coinem (BNB).

Burza Binance se dle zprávy vydala na svou vlastní evoluční cestu k větší inovaci a decentralizaci. Zkratka BNB nově znamená „Build and Build“ (dřívější význam byl Binance Coin).

S přejmenováním nás čekají také novinky jako například zvýšení propustnosti BSC, vylepšení škálovacích řešení a rozšíření validátorů BSC z 21 na 41. BNB Chain bude nadále řízen komunitou, decentralizovaný a open-source.

Prostřednictvím nového konceptu MetaFi ( „Meta“ pro metadata a „Fi“ pro DeFi) se komunita BNB Chainu zaměří na vybudování infrastruktury, která pohání světovou paralelní virtuální ekonomiku.

Běloruský prezident podepsal dekret na podporu volného oběhu kryptoměn

Běloruský prezident Alexander Lukašenko podepsal dekret, který potvrzuje, že země formálně podporuje volný oběh kryptoměn, jako je třeba bitcoin (BTC).

Lukašenkova tisková kancelář v pondělí oznámila, že prezident podepsal dekret s názvem „O registru adres virtuálních peněženek a oběhu kryptoměn“.

Dokument poskytuje společnosti Belarus Hi-Tech Park právní základ pro zřízení a správu registru adres kryptopeněženek používaných při nelegálních činnostech. Dokument vyhlášky konkrétně podrobně popisuje proces a standardy pro případné zabavování kryptoměn “zločincům”.

Cílem dekretu je chránit kryptoinvestory před potenciálními ztrátami a „zabránit neúmyslnému zapojení do trestné činnosti“.

“Bělorusko důsledně rozvíjí právní oblast pro regulaci činností souvisejících s digitálními aktivy a na rozdíl od mnoha jiných států umožňuje volný oběh digitálních měn.”

Podle dokumentu je běloruská Rada ministrů povinna přijmout vhodná opatření k výkonu dekretu do tří měsíců po jeho zveřejnění.

Lukašenkův poslední krok znovu potvrzuje odhodlání země podporovat rozvoj kryptoměn, včetně těžby kryptoměn a obchodování.

Bank of Russia informuje o prvních testech digitálního rublu, ale je proti přijetí BTC

Mezi zprávami o tom, že Bank of Russia odmítla návrh ministerstva financí na regulaci kryptoměn, zahájila centrální banka zkoušky vlastní digitální měny.

Ruská centrální banka oficiálně oznámila proces testování digitálního rublu a úspěšně dokončila první převody digitální měny centrální banky (CBDC) směrem k občanům.

Tři banky z 12 finančních institucí v pilotní skupině již integrovaly platformu CBDC, přičemž dvě z nich dokončily „úplný cyklus převodů digitálních rublů mezi klienty pomocí aplikací mobilního bankovnictví,“ uvedla banka.

  • V první fázi testování budou uživatelé otevírat peněženky prostřednictvím mobilní aplikace a také převádět bezhotovostní fiat na CBDC.
  • Ve druhé fázi banka plánuje otestovat digitální rubl na platbách za zboží a služby
  • V budoucnu centrální banka plánuje zavést digitální platby v rublech v offline režimu a poskytnout příležitost provádět transakce nerezidentům.

Oznámení Bank of Russia přichází v době, kdy se oficiálně postavila proti koncepci ministerstva financí, jež je ke kryptoměnám vstřícná.

Mastercard rozšiřuje poradenství o kryptoměnový sektor

Mastercard se nově zaměří na banky a obchodníky, kteří potřebují pomoc při zavádění technologií s podporou kryptoměn a nezaměnitelných tokenů (NFT).

“Během posledních 20 let jsme spolupracovali s našimi zákazníky v bankovnictví, fintech, maloobchodu, cestování a dalších sektorech a pomohli jsme jim porozumět a zvládnout každou výzvu a příležitost, která se jim naskytla.” – sdělil prezident společnosti Mastercard Data Raj Seshadri.

Ještě před několika lety nemožné, je dnes na pořadu dne. Kdo by to čekal, co?

Zdroje:
Cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Hodnocení článku :
     

Dobrá zpráva 👍 Lukašenko of the Moon🤑

spot_img