Během loupeže na Bali přišel o bitcoiny v hodnotě 284 000 dolarů

5
(4)

Ruský blogger počítá velké ztráty po loupežném incidentu na Bali. Během něj přišel o více než čtvrt milionu dolarů v bitcoinech (BTC).

Ruský blogger okraden na Bali

Začátkem tohoto týdne zveřejnil Jurij Bojcov incident na Insta stories s tvrzením, že pachatelé vstoupili 25. února do jeho vily na Bali pod záminkou, že jsou policisté, a poté požadovali přístup do jeho kryptopeněženky.

Dne 25. února na Bali jsme byli s přítelkyní přepadeni a okradeni o kryptoměny v hodnotě více než 284 000 dolarů.

Napsal blogger a sdílel záběry z průmyslových kamer, které incident zachycují. Podle něj byli pachatelé čtyři, tři rusky mluvící muži a jeden Indonésan v policejní uniformě.

Jurij, který se na sociálních sítích nestydí chlubit svým extravagantním životním stylem, poznamenal, že zločinci přišli pod záminkou vyšetřování údajných podvodů bloggera a poté začali vyhrožovat jemu a jeho přítelkyni.

Vzali jim všechny pasy a doklady a donutili ho převést 284 000 USD v bitcoinech na jinou BTC adresu. Po činu se blogger okamžitě vydal na nejbližší policejní stanici a incident nahlásil. Sdílel také záběry z průmyslových kamer, které později pomohly najít podezřelého.

Ráno 26. února jsem získal a předal záznam z průmyslové kamery. Díky tomu byl o několik hodin později na letišti zadržen jeden z pachatelů. Chystal se odletět letem Bali-Dubaj.

Jurij však poznamenal, že navzdory zatčení a výslechu byl podezřelý propuštěn. Poté mu dle jeho slov začali pachatelé vyhrožovat smrtí. Zveřejnil následující výzvu:

Výzva váženým indonéským občanům. Můj život a život mé ženy je nyní na Bali maximálně ohrožen. Žádám vás o pomoc a podporu. Pomozte zastavit tento chaos a pomozte mi.

Počet zločinů spojených s kryptoměnami roste

Jurijův případ není ani zdaleka ojedinělý. Vzestup počtu uživatelů sociálních médií, kteří se prezentují obchodem s kryptoměnami, vedl v posledních čtyřech letech k vlně přepadení. V loňském roce londýnská policie podrobně popsala, jak tisíce obětí přišly o své kryptoměnové majetky v důsledku loupežného přepadení nebo nevědomého odhalení přihlašovacích údajů předtím, než jim byl zabaven telefon.

Aby byl člověk v bezpečí, odborníci kryptoinvestorům doporučují, aby své investice udržovali v soukromí a neuchovávali velké množství kryptoměn v jedné peněžence. Bezpečnostním opatřením je také nastavení privátního prostoru v telefonu, který brání zobrazení peněženky na hlavní obrazovce.

Závěr

Kromě toho mohou uživatelům při ochraně jejich kryptoměn pomoci i multi-signature peněženky, jako je Trezor či Coldcard. To znamená, že provedení transakce z vaší peněženky musí ještě potvrdit další vlastník kryptoklíče (kterým by mohl být manžel, přítel či jiná důvěryhodná osoba). Tím se eliminuje strach z přepadení.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

A to je trochu problém BTC. Miliardáře doma nepřepadnou, prachy má nejspíš v bance. BTC banku nepotřebuje. Takže je jasné, že má klíče doma / u sebe. Multi sig je docela řešení, ale….

spot_img