21.09.19 Technická analýza BTC/USD – Bakkt již v pondělí, co na to Wall Street?

1

Bitcoinová dominance i hodnota BTC klesá. První útok altcoin býků začal 07. 09. Povzbudí spuštění Bakktu růst BTC k 12 300 USD? Wall Street si to nemyslí.

V pondělí (23.09.) nás čeká Bakkt, ve čtvrtek se BTC pohnul z 9 900 na 10 200 USD a momentálně mírně poklesl, protože narazil na menší triangl (viz graf). Postupně klesl, ale čekal bych, že kvůli Bakktu půjde výše a prorazí hodnoty od 10 200 k 10 580 USD, kde se nachází resistance line 4m trianglu. Do konce trianglu na BTC nás čeká ještě přesně měsíc. Doufám, že bulls budou dost silní na to, aby to dostali k 12 300 USD resistanci, nebo alespoň nad 11 000 USD, aby potvrdili trend, který je stále bullish.

Již ve čtvrtek jsme Vás informovali v naší TA na BTC, že bylo odloženo ETF, které pravděpodobně způsobilo propad BTC o 300 USD. Propad se zastavil na 9 652 USD. Situace se dnes změnila a máme tady nárůst na 10 200 USD. Zaútočili investoři před Bakktem?

Na včerejší propad BTC může mít dopad přeložení ETF, které mělo mít rozhodnutí za měsíc. Poslední týden měl BTC rozptyl o velikosti 200 – 300 USD, což je dost málo na současnou hodnotu. Investoři čekají na větší pohyb pro nastavení long / short. Ten může přijít s nejbližším spuštěním Bakktu. Ze zkušenosti víme, že většinou (90%) nové zalistování coinu na burzu nebo uvedení nových akcií společnosti na burzu vyvolá prudký růst. Uvidíme něco podobného i na BTC / USD páru? Začnou noví investoři přes Bakkt v pondělí hned long pozicemi?

Wall Street neustále usnadňuje širšímu okruhu investorů nákup a prodej Bitcoinů. Je to vývoj, který by teoreticky měl zvýšit ceny – pokud se chystá proud institucionálních peněz do krypta, pak by vybudování infrastruktury profesionální úrovně mělo být přínosem pro věci, jako je Bitcoin, Ethereum, Ripple a další. Ale zatím tomu tak není:

Zdroj: Atlas/coinDesk

Zhodnocení

V minulosti byl Bitcoin prohlášen za mrtvý a poté působivé vzrostl. Ale prozatím potenciál pro větší zapojení Wall Streetu podle grafu výše není. Tak či onak v pondělí uvidíme, co Bakkt předvede. Stagnace bulls trvá již téměř 4 měsíce v triangle, čekání potrvá už jen pár dnů. Otázkou je, bude následovat 7 500 USD support nebo 12 300 USD růst na resistance?

Co číst dále?

7 tipů jak překonat emoce při obchodování a uspět

Zdroj: Atlas/coinDesk

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Čivava Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Čivava
Host
Čivava

Dle mě byla v druhé půlce roku 2017 vyšroubována cena btc do velkých výšin především kvůli CME futures, které se spustily před Vánocemi 2017, aby kluci mohli shortovat.
Teď už jsme mohli být vesele někde okolo 15k, kdyby pokračoval dubnový růst. Naopak cena se teď už pár měsíců sráží do pásma okolo 10k, takže na podobný scénář jako u CME futures to možná nevypadá..