Bakkt otevřel své bitcoinové sklady pro vklady a výběry uživatelů – poslední příprava před spuštěním

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dlouho očekávaná platforma Bakkt, která přibližně po roce snah získala povolení CFTC, již umožňuje vklady a výběry bitcoinů. Připravuje se tak na spuštění, které je naplánováno na 23. září.

Bakkt otevřel sklady pro vklady BTC

Platforma Bakkt bude nabízet fyzicky podložené a vypořádávané denní a měsíční futures kontrakty na Bitcoin. Právě fakt, že se jedná o obchodování de facto se skutečným Bitcoinem, je velmi důležitý. Znamená, že v tomto případě nedojde k tvorbě “papírového bitcoinu,” který by uměle navyšoval jeho pevně stanovené množství.

Navíc tak platforma umožní tradičním burzovním obchodníkům obchodovat s Bitcoinem. Bude jim ho skladovat ve svých skladištích, které by pochopitelně měly být velmi bezpečné. Zda skutečně budou, to ukáže čas, ale jistou váhu a důvěryhodnost představuje silné jméno společnosti, za kterou stojí ICE (Intercontinental exchange).

Nyní si již budoucí zákazníci mouhou začít testovat odesílání bitcoinových transakcí. Vklady a výběry na Bakkt totiž byly v pátek spuštěny. Sklady nesou název “Bakkt Warehouse Custody.” Společnost k tomu uvedla:

„Dnes se náš sklad otevírá pro zákaznické bitcoinové vklady a výběry, v souladu s přípravou na bitcoinové Bakkt denní a měsíční futures, které budou zahájené 23. září. Dostupnost fyzického dodání přináší větší flexibilitu při řízení bitcoinové expozice.”

Bakkt se chystá na spuštění

Vzhledem k tomu, že již spustili své bezpečnné úložiště BTC a mají také povolení, tak zřejmě nic nebrání řádnému spuštění v termínu. Poněkud mimo středu dění však zůstává LedgerX, který obdržel stopku od americké komise poté, co již oznámil své prvenství a spuštění svých futures derivátů, které měly být rovněž fyzicky podložené Bitcoinem.

„Jako digitální komodita se Bitcoiny obchodují 24/7/365 a naši zákazníci od nás očekávají, že mohou obchodovat v neděli večer, přestože bankovní systémy v tuto dobu nebývají otevřené.“

Jejich radost však neměla dlouhého trvání. Následně jsme vás informovali, že Paul Chou, CEO LedgerX, prohlásil, že bude žalovat Commodity Futures Trading Commission (CFTC) za protisoutěžní praktiky poté, co americký regulátor udělil stopku s tím, že ještě musí schválit fyzicky dodané bitcoinové futures společnosti.

Došlo k tomu, že CFTC nevyužila zákonný termín, nepodala žádný požadavek na zlepšení či nápravu čehokoli na schvalovaných futures a LedgerX se na základě toho domníval, že svou platformu mohou zapnout, protože jedno povolení již měl. Jak vidíte, byrkokratické absurdity se dějí i velkým společnost úplně stejně, jako se s nimi jistě někdy setkal snad každý z nás.

Závěr

Zatímco LedgerX dostal stopku, Bakkt obdržel zelenou a CFTC si tímto krokem vysloužila pomyslný odznak s nápisem “pravděpodobně podvádí.” Tak či tak, reálně podložené bitcoinové futures kontrakty na gigantické platformě se kvapně blíží, aby doplnily kryptomarket o nové hráče s velkým množstvím obchodovaného kapitálu. Rozhodně se tedy jedná o další krok na cestě za masovou akceptací Bitcoinu a altcoinů.

Co číst dále?

Paxos spouští kryptoměnu, která bude kryta zlatem. Jak to bude fungovat?

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img