14.02.20 Technická analýza Ethereum classic – Momentum slábne, co to pro nás znamená?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak se pojďme podívat na další analýzu a tentokrát si rozebereme situaci na Ethereum classic (ETC), které dosti překvapovalo díky své nebývale silné price action. Během poslední analýzy trh konsolidoval a následně se momentum zase zvedlo up a byla z toho další z mnoha růstových parabol, které jsou momentálně na kryptotrzích dost časté. Nicméně, od začátku tohoto měsíce se kurz ETC nikam moc neposunul a vlastně se udržuje v rámci úzké cenové relace. To je docela překvapivé vzhledem k faktu, že zbytek trhu pořád předvádí solidní růst. Ale kdo ví, možná je to právě předzvěst toho, co se chystá.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

etc

Jak již bylo v úvodu řečeno, tak po korektivním pohybu následoval parabolický růst, jenž měl za následek průraz skrze hladiny 8,86 USD, 9,655 USD, 10,346 USD a 11 USD. Trh pokračoval až k rezistenci 13 USD, zde proběhlo zamítnutí, které způsobilo krátké oslabení k S/R levelu 11 USD, kde se karta zase obrací. Jenomže, i další pokus o průraz skrze nejbližší rezistenci selhal a to mělo za následek opětovný propad k supportu. No, a následně se toto kolečko znova opakovalo. Situace je tedy v těchto chvílích dost nerozhodná, ale na druhou stranu je znát, že to nakupující nevzdávají.

Je vcelku zřejmé, že se trh chystá na další velký pohyb. Bude to ale nahoru, či dolů? Já osobně bych si dovolil tvrdit, že býkům docela dochází šťáva, ale na druhou stranu tu není žádný jasný signál, který by nám avizoval korekci. Obecně se dá o kryptotrhu říci, že by to chtělo pořádně pročistit, ale jenom na tom se stavět nedá. Ano, na ETC máme sice několik zamítnutí na rezistenci, ale to nezabránilo býkům úplně ztratit iniciativu.

Když to býci vzdají

V případě, že k většímu korektivnímu pohybu opravdu dojde, tak nejbližší silné pásmo je cenová relace 9,65 – 7,939 USD. Tato úroveň by měla něco vydržet a osobně bych to viděl jako příležitost pro další vstup do trhu. Samozřejmě by hlavně záleželo na tom, jak by zde při poklesu cena reagovala. Zároveň se dají čekat stop loss příkazy pod supportem 7,939 USD, takže by průraz znamenal další pokles kurzu.

Indikátory

Co se týče indikátoru RSI, tak se mi to moc nelíbí. Hladina kolem 40 bodů funguje zjevně jako support, čímž se hodnoty indikátoru drží ve vyšších hladinách. Nicméně, je tu zároveň i zřejmé, že vrcholky křivky RSI jsou čím dál nižší. To je právě důkazem, že to býci pomalu vzdávají. Co se týče MACD, tak zde je situace obdobná. Hodnoty kolem přelomu (0) fungují jako support, ale každý vrchol křivek je nižší a nižší. Tohle je tedy třeba brát v potaz. Stoch RSI nám teď moc nepomůže.

Závěr

V posledních sedmi dnech pořád očekávám velkou korekci a upřímně si nejsem ani trochu jistý, zda k ní v tomto měsíci vůbec dojde. Momentum sice slábne, ale propady kurzu býci hned na supportech zběsile vykupují. A to i přesto, že některé ty propady jsou docela agresivní. Nakupujícím je to prostě fuk a stejně ty padající nože chytají a doufají, že to níž nepůjde.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře