25.01.20 Technická analýza Ethereum classic – Čištění trhu stále probíhá

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Z mé strany byla poslední analýza na ETC před asi dvěma týdny a tehdy tento trh předváděl moc pěkný price action. V podstatě to bylo docela překvapivé, protože Ethereum classic ze začátku posilovalo i nezávisle na pohybech Bitcoinu.

No, kurz ETC udělal poté ještě dalších 100%, což vzhledem k aktuální korekci už neplatí. Cena se vyšponovala až k úrovni 12 USD a zde došlo k ráznému zamítnutí, co se týče dalšího postupu. Pravdou ale je, že na této ceně jsme byli naposledy v létě roku 2018. Což samo o sobě jistě něco už znamená. Od zamítnutí ETC ztratilo více než 30% a momentálně není zcela jisté, co se bude dále dít.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

etc

Jak můžete sami vidět, tak kurz ETC překonával jeden S/R level za druhým, až z toho graf vypadá jako jedna velká pavučina. Obzvlášť úroveň 9.655 USD byla docela tvrdý oříšek, ale kurz jí projel jako nůž máslem. Právě až u levelu 11.916 USD máme dost rázné zamítnutí, které odstartovalo aktuální korekci trhu. Z počátku byl pokles dost rychlý a teprve support v úrovni 7.939 USD nepustil kurz níže. Zde proběhl krátký odraz, ale výše, než k levelu 9.655 USD jsme se tentokrát nedostali. Zde se momentum zase obrátilo, což dovedlo cenu zpátky k úrovni, kde odraz proběhl. No, i tentokrát můžeme vidět, že došlo k pozitivní reakci, ale již S/R level 8.869 USD znamenal problém.

Každopádně, jde vidět, že support 7.939 USD docela hezky drží, což je pozitivní a z toho i můžeme vycházet. Teď je otázka, zda toho býci využijí a budou samotnou hranici podpory dost dlouho bránit. Je totiž pravděpodobné, že těch pokusů o průraz tu bude ještě více. Navíc, z momentální struktury není ještě jasné, co se tak chystá. Teoreticky by se mohla struktura trhu zakulatit, čímž by trh pomalu nabíral momentum up. Nicméně, jisté je, že jestli dojde k proražení aktuálního supportu, tak půjdeme daleko níže. Další nepříjemnou skutečností je fakt, že zamítnutí bylo opravdu silné. To může teď býky odrazovat od nákupu.

Indikátory

Tak indikátor RSI je dost neutrální. Můžeme vidět, že křivka RSI osciluje kolem 50 bodů a tak nějak nezavdává důvod si myslet, že se teď trh na nějakou stranu přiklání. Na MACD je sice setrvačnost negativní, ale dost slabá. Stochastic RSI nám nyní taky moc nepomůže.

Závěr

Po každé velké jízdě pak následuje obrovská kocovina. Proto je taky pak horší se z korekce vzpamatovat. Je jasné, že se na kryptotrhu něco chystá a ETC se k tomu potom akorát přidá. Jestli ale půjdeme up, tak už to tak zběsilé asi nebude.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: