13.09.19 Technická analýza akcií společnosti Boeing – Akcie Boeingu se derou nahoru

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jaroslav Jarolím
Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V současnosti jsem v posledním ročníku (těsně před SZZ) magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nejsou finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci po dokončení svých studií raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Není to ani dva týdny od analýzy trhu s akciemi společnosti Airbus, kterým se na úkor svého konkurenta docela daří. Určitě jste postřehli, že americký výrobce dopravních letadel Boeing má dost velké problémy, které se logicky promítly i do grafu. Boeing musel uzemnit všechny nové stroje 737 MAX a dokud se vše neprověří, tak do vzduchu nemůžou.

Společnost i začala přicházet o své zákazníky, kteří právě objednávají nové stroje u francouzského Airbusu. No, když začaly Boeingu padat letadla a zjistilo se, že mají z výroby vážné technické závady, tak to v březnu okamžitě způsobilo strmý propad akcií. Po půl roce se ale zdá, že je zase snaha o nějaký ten růst. Otázkou zůstává, zda to vydrží.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Boeing

analýza boeing

Předchozí vývoj

Hned po prvním spatření grafu jde vidět, že jsme v uptrendu, ale slábnoucím. Navíc, vidíme, že je to samý známý pattern. Úplně vlevo je rostoucí trojúhelník, což je býčí útvar. Byl tedy očekávaný průraz jeho horní strany. To se i stalo, ale následně se nečekaně momentum radikálně obrátilo a vyklesalo až po support na 295 USD/akcie. Jednalo se o vskutku rychlý pád dolů, ale na podzim minulého roku šlo dolů vše, takže to nebylo až tak překvapující. Především šlo vidět, že je cena ve falling broadening wedge, což je v tomto případě bullish pattern.

Po odrazu od výše zmíněné úrovně začal kurz akcií Boeingu zběsile růst a to v rámci zakreslené uptrendové přímky, která má velmi vysoký sklon. Po průrazu z wedge cena respektovala zakreslenou trendovku přes dva měsíce. Díky tomu se vytvořil nový vrchol a spolu s tím máme all time high na ceně 446 USD/akcie. Což znamená, že během této krátké doby vzrostla cena akcií skoro o 53 %. Ti, co vykoupili dno podzimního downtrendu, tak měli další Vánoce.

Obrat směru

Jakmile se ale dostaly na světlo světa ty problémy, tak to mělo hodně rychlý spád. Kurz trendovku protnul okamžitě a cena se rychle dostala pod úroveň 423 USD/akcie. Pak se vytvořil obrovský gap, který znamenal ztrátu během jednoho dne v premarketu až 13 %. Trh se otevřel až na supportní úrovni 370 USD/akcie, kde proběhla i vcelku pěkná reakce. Jenomže se kurz nedokázal dostat přes hranici odporu kolem 400 USD/akcie a klesání pokračovalo. Spolu s tím nevydržel ani předchozí zmíněný support.

Propady se zastavily až na další úrovni 340 USD/akcie, odkud se cena alespoň na chvíli dorazila a atakovala pásmo 370 USD/akcie. Býci se pokusili o průraz celkem dvakrát, ale další postup byl vždy zamítnut a to i se silným odrazem dolů. Tentokrát hranice podpory 340 USD/akcie nevydržela a pozitivního odrazu se trh dočkal až na úrovni 320 USD/akcie. Po odrazu od této hranice už relativně dlouhou dobu trh roste a dokonce se povedlo prorazit skrze levely 340 USD/akcie a 370 USD/akcie.

Jdeme up?

Trhu se sice povedlo dostat nad poslední zmíněnou rezistenci, ale otázka je, na jak dlouho se tam udrží. Už teď se zdá, že kurz zase kolísá. Jediné, co dává nějakou naději, je to, že se povedl průraz ze zakresleného falling broadening wedge, takže by cena opravdu měla i několik týdnů postupovat nahoru. Co se týče inidkátoru RSI, tak lze vidět, že se křivka prodrala skrze horní hranu zakresleného útvaru, což je taky bullish signál. Aktuálně je nutné, aby současný support vydržel a kurz ho využil jako odrazový můstek. To by bylo jasnou známkou toho, že budeme dost možná i nadále posilovat.

Závěr

Okolnosti ale moc nepřejí tomu, abychom šli nahoru. Tento trh je v dosti blbé situaci, neboť dokud se nevyřeší všechny problémy, spojené s novými stroji Boeingu, tak se dlouhodobě nemůžou vyvíjet ani jejich akcie. Kdo by chtěl kupovat akcie výrobce letadel, kterého stroje ani nemůžou do vzduchu? Nicméně, technicky je to zatím na up. Ale jak už jsem říkal, tak je důležité, aby se kurz odrazil od aktuální hranice podpory a trh tedy projevil nějakou tu sílu.

Co číst dále?

11.09.19 Technická analýza Marijuana Stocks – Po divokém bull runu vystřízlivění?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře