11.09.19 Technická analýza Marijuana Stocks – Po divokém bull runu vystřízlivění?

0

Tak je na čase si přidat do svého arzenálu další zajímavost. Tentokrát se podíváme na Canopy Growth Corporation (Marijuana Stocks), což je konopná společnost, která má sídlo v Kanadě. Má i další dceřiné společnosti jako je Bedrocan Canada, Mettrum Health Corporation, atd. Zabývá se produkcí a prodejem legálního konopí pro zdravotnické účely na kanadském trhu.

Legální výroba a prodej konopí pro lékařské účely v takovém rozsahu není zrovna nic zavedeného. Jedná se prakticky o nové odvětví, které je na vzestupu. Proto se taky na firmy podobného typu strhla lavina spekulantů, kteří vidí v tomhle byznysu velkou budoucnost. Což samozřejmě mělo za následek velmi rychlý vzestup akcií i této společnosti. Zdá se ale, že už pomalu přichází vystřízlivění.

Aktuální situace na 1D TF Marijuana stocks

marijuana stocks

Nezdravý růst zájmu

Ti pozornější si jistě hned všimli, jak strašně volatilní tento trh je. Pro akcie CGC není vůbec problém posílit, či oslabit o 20 % a to během jednoho obchodního dne. To samozřejmě přivádí obrovskou pozornost spekulantů, kteří jsou hamižní a chtějí se na tom co nejrychleji přiživit. Vezmeme to ale popořádku. Na levé straně grafu můžete vidět pokračovací trojúhelník, ve kterém cena po nějakou dobu konsolidovala a v závěru to vyústilo v break out up. Jenom od spodní hrany po horní hranu vzrostla cena za akcii o šílených 150 %. Pak během dvou týdnů oslabila o 50 %. To jen na ukázku zmíněné volatility.

V polovině léta minulého roku ale začalo to pravé šílenství. Všimněte si toho extrémního nárůstu v zobchodovaných objemech. Nákupní tlak byl tak ohromný, že to samozřejmě mělo za následek zběsilý úprk ceny up. Za necelé tři týdny se hodnota akcií zvedla o 120 %. Bylo to samozřejmě doprovázeno obousměrnou volatilitou. Nicméně, na ceně 59.25 USD/akcie máme vrchol a all time high. Zde se setrvačnost strmě obrátila dolů a během dosti krátkého časového úseku trh oslabil o cca 57 %.

S/R levely

Odraz nastal až na úrovni 25.35 USD/akcie. A nebyl to odraz ledajaký. Byl to začátek další pumpy, ale tentokrát ne tak silné, jak té předtím. I přesto ale hodnota akcií vzrostla o 100 %. Během pár dní dokázal trh překonat úrovně na 31.52 USD/akcie, 36.21 USD/akcie, 38.45 USD/akcie, 41.27 USD/akcie, 46.5 USD/akcie a 48.9 USD/akcie. Býkům se podařilo atakovat i úroveň 52.61 USD/akcie a tím se přiblížit k ATH levelu. Nicméně, došlo k odrazu a konsolidaci v rámci zakresleného patternu. Pravděpodobnější byl breakout up, ale jak vidíte, tak se kurz z útvaru vylil.

Cena s ale zastavila na úrovni 41.27 USD/akcie a náhlý obrat setrvačnosti dovedl kurz zase k úrovni 52.61 USD/akcie. Ale ani tentokrát se průraz nezdařil a spolu s tímto zamítnutím kurz už skoro čtyři a půl měsíce pomalu klesá. Spolu s padajícím kurzem klesají i objemy obchodů. Akcie této firmy za tu dobu ztratily na 57 % ze své hodnoty. Nejaktuálnější odraz kurzu proběhl až na úrovni 22.53 USD/akcie, ale nedá se to zatím rozhodně považovat za dno propadu. Objemy spolu s propady ale klesají, což je býčí signál. Pohyb musí být totiž vždy potvrzen objemy. A to nemáme.

Na RSI indikátoru je vidět, že se křivka dostala až po hodnotu 23 bodů, což už je hodně přeprodaná hladina. Především lze na indikátoru spatřit klesající klín, což je bullish pattern a evidentně zapracoval. Šance na nějaký ten postup up tu tedy je.

Závěr

Úplně asi nemám v plánu tento trh moc často sledovat, neboť je to dost pump & dump. Uznávám ale, že pro skalpery, co obchodují na 5m časových rámcích, to může být úplný ráj. Ale pro ty, co nechtějí tak úplně gamblit, to není ono. Volatilita je sice fajn, ale nesmí to být až tak přehnané, jak jde vidět na grafu. Co se týče dalšího vývoje, tak jsme zrovna v oblasti, která se dá považovat za silnou hranici podpory. Z čehož můžeme vyvozovat, že alespoň pár týdnů cena poroste.

Co číst dále?

10.09.19 Technická analýza komodity stříbro – Avizovaná korekce je tu, kdy ale půjdeme zase up?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na