10.09.19 Technická analýza komodity stříbro – Avizovaná korekce je tu, kdy ale půjdeme zase up?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Z mé minulé analýzy jste se dozvěděli, že stříbro zažívá velmi dobré časy a v podstatě trhá rekordy. Za necelé tři měsíce vzrostla hodnota tohoto drahého kovu o více jak 36 %. Jedná se tedy o velmi zběsilý růst up a proto jsem avizoval brzkou korekci, po které bychom měli jít zase nahoru. Ta avizovaná korekce se dostavila a během čtyř obchodních dnů ztratilo stříbro 9 % ze své hodnoty. Pokles minimálně o 10 % jsem očekával, takže se nejedná o nic hrůzostrašného a vzhledem k předchozímu růstu to fakt není nic, co by mělo vyvolávat velké obavy. Je ale tenhle pokles v rámci korekce konečný? Nebo vyklesáme ještě níže? Na to se pokusím v rámci analýzy odpovědět.

Aktuální situace na 1D TF komodity stříbro

analýza stříbro

Breakout z bull flagu

Při zpracování minulé analýzy byla cena za unci 17.390 USD/unce. To bylo právě po pumpnutí z označeného bull flagu, který odstartoval další agresivní růst up. Díky breakoutu z býčí vlajky se trhu zdařilo prorazit skrze pásmo okolo 17.5 USD/unce, což bylo jeden z klíčových S/R levelů. Jeho pokoření tedy logicky vyústilo v další posilování, které se zastavilo až na další hranici odporu 18.485 USD/unce. Postup byl zde ale pouze na chvíli zpomalen a brzy na to býci zase vyhráli nad medvědy. Projekcí toho bylo překonání hladiny 18.485 USD/unce.

Překonání této hladiny muselo vyvolat další rapidní posilování na ceně. Během dvou obchodních dnů se cena vyšplhala k další hranici odporu, která je na úrovni 19.475 USD/unce. Zde ale došlo k dynamické změně v tržní situaci. Nejenom, že tahle hladina další postup zcela zamítla, ale okamžitě se zde obrátilo dosavadní a to silné momentum. Setrvačnost se hned obrátila dolů a díky tomu máme na grafu velkou červenou svíci, která znamenala za jeden den ztrátu více jak 5 %.

Korekce je tu

Následně jde vidět, že hladina 18.485 USD/unce zafungovala jako support, ale další obchodní den kurz projel touto hladinou jako nůž máslem. Poklesy pokračují až do dnešního dne, ale jde vidět, že tohle negativní momentum slábne. Navíc se zdá, že zakreslená uptrendová přímka plní i nadále svou úlohu jako support.

Proto považuji dotyk s touhle křivkou jako možný bod pro doraz up. Pro některé se to může zdát jako brzo, ale je třeba si uvědomit, že trh je velmi silný. Korekce byla sice krátká, ale dosti tvrdá. Pročištění trhu jsme potřebovali a to už máme v podstatě za sebou.

Musíme ale počítat s tím, že to býci na uptrendové přímce nezvládnou a dojde k jejímu proražení. V takovém případě by pak záleželo na již zmiňované klíčové rezistenci 17.5 USD/unce. Když by se nepovedlo obrátit situaci ani v tomto pásmu, tak je další zastávkou S/R level 16.718 USD/unce.

Když by nevydržela ani tato hranice, tak si myslím, že má trh problém. Osobně ale moc nevěřím, že by k takovému scénáři došlo. Z fundamentálního hlediska to totiž nasvědčuje tomu, že nákupní tlak bude spíše růst. Z technického hlediska je korekce až sem samozřejmě možná, ale pravděpodobnost návratu k původním hodnotám by se zmenšila.

RSI

Na indikátoru RSI dosáhla křivka až na úroveň 85, což je hluboko v překoupené části. Především je třeba zmínit, že hodnota na RSI nebyla takhle vysoko od léta roku 2016. Od té doby se křivka tohohle indikátoru nebyla schopna dostat ani do překoupených hodnot. Je to vlastně známka toho, že trh hodně zesílil. Díky korekci se křivka propadla až po hodnotu 54 bodů. Což je právě úroveň, kde by mohlo dojít k obratu setrvačnosti up. Taky je to projekce toho, že se trh pročistil.

Závěr

Nyní je nutné si vyčkat na odraz. A tím odrazem myslím hodně velkou reakci v podobě impulsní svíce. Byl by to jasný signál k tomu, že je korekce a čas nakupovat. Poptávka by se zase zvýšila a nákupní tlak by ruku v ruce s tím zase posiloval. Jak už jsem naznačil v samotné analýze, tak nevidím problém, proč by k tomuhle odrazu už nemohlo dojít na dlouhodobě uptrendové přímce. Trh totiž už dostatečně prokázal, že je silný. Okolnosti tomu zkrátka přejí.

Co číst dále?

08.09.19 Technická analýza futures Platiny – Platina masivně posílila

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře